Wczasy w sezonie – polecane destynacje

Jadąc na wczasy w sezonie letnim, każdy zastanawia się, gdzie je spędzić. Oczywiście, wszystko zależy od preferencji, oczekiwanej pogody i budżetu. Ten czas najlepiej spędzić z dziećmi w wieku szkolnym, kiedy rozpoczynają przerwę w szkole.

59 wczasy2

Idealne miejsca na spędzenie wakacji

Sezon turystyczny trwa przez całe wakacje. Jednak pamiętaj, że w tym czasie jest spore oblężenie turystów i mogą wystąpić trudności na przykład w dostaniu się na plażę.

Bułgaria – to jedno z miejsc, gdzie w lecie panuje tropikalna temperatura, odczuwalna w przyjemnej formie dzięki morskiej bryzie. Najlepiej wybrać się tam już w czerwcu i lipcu (najgorętszy miesiąc). Jeżeli nie lubisz tak mocnych upałów, pojedź się tam dopiero w maju, kiedy klimat jest jeszcze chłodny.

Egipt – w tym kraju prawie cały rok jest bardzo upalnie, a opady deszczu dosyć rzadkie. W lecie temperatura może przekraczać nawet 35°C. Spada dopiero jesienią, która jest korzystna dla osób nielubiących bądź źle znoszących upały.

Grecja – największe poruszenie jest od lipca do sierpnia. Jeżeli chcesz mieć więcej spokoju dla siebie, wybierz się najlepiej w czerwcu albo po sezonie.

Turcja – już w czerwcu temperatura zaczyna wzrastać od 30°C. To idealny czas na zwiedzanie wielu zabytków, ponieważ nie ma jeszcze tak dużych tłumów turystów. Natomiast w kolejnych miesiącach jest już coraz goręcej.

Tunezja – tu również trwa lato przez cały rok, ale najgoręcej jest właśnie od czerwca do sierpnia. Jeśli myślisz o wycieczce na Saharę, polecamy wybrać się na nią dopiero po sezonie, kiedy temperatura tropikalna już tak mocno nie doskwiera.

Kiedy zacząć rezerwować wakacje?

Wczasy zacznij planować już 3-4 miesiące przed wyjazdem. Jeśli jednak zależy Ci na tanim wyjeździe, poluj na promocje „first minute” i „last minute”, które pojawiają się na naszej stronie internetowej od czasu do czasu. A może pragniesz spokojniejszych wakacji? Polecamy zatem rozglądnąć się za ofertami poza sezonem.

Zarezerwuj wymarzony luksusowy hotel i wybierz się z naszym biurem podróży na wspaniały, niezapomniany urlop.