Atrakcje dla dzieci w Hammamet

Wakacyjne fora internetowe pełne są pytań o najlepsze miejscowości, które oprócz wspaniałej pogody oferują też atrakcje dla najmłodszych wczasowiczów, gdyż rodziny z dziećmi co roku wyruszają w świat w poszukiwaniu przygód i odpoczynku. Zapewnienie rozrywki pociechom jest korzystne nie tylko dla samych maluchów, ale również dla ich rodziców, którzy tak naprawdę odpoczną tylko wtedy, jeśli dzieci będą miały zajęcie i dobrą zabawę podczas wspólnego urlopu. Idealne warunki do spędzenia rodzinnych wakacji nad ciepłym morzem oferuje tunezyjskie miasto Hammamet – miejsce, gdzie zarówno rodzice, jak i dzieci na pewno nie będą się nudzić.

Czym przyciąga Hammamet?

Nie bez powodu Hammamet to jeden z najczęściej wybieranych przez turystów tunezyjski kurort, gdyż jest tu wszystko, czego potrzeba, aby spędzić fantastyczny urlop. Starożytna pełna zabytkowych budowli medyna, piękne piaszczyste plaże, doskonała infrastruktura hotelowa to główne atuty miasta. Poza tym miejscowość może się poszczycić tym, co najbardziej interesuje rodziny z dziećmi, czyli różnego rodzaju atrakcjami stworzonymi specjalnie z myślą o rodzinnym wypoczynku, dlatego Hammamet jest szczególnie doceniany właśnie przez rodziców.

Zabawa w parku rozrywki

Kiedy pociechom znudzą się już harce w morzu i zabawa na piasku, z pewnością entuzjastycznie zareagują na wizytę w tutejszym parku rozrywki Carthage Land, w którym przez długie godziny może się relaksować cała rodzina. Znaleźć w nim można strefę basenową z typowo wodnymi rozrywkami, różnego rodzaju karuzele, kolejki górskie, park Alladyna, scenografie rodem z arabskiej baśni i wiele innych atrakcji, dzięki którym czas tu spędzony na pewno będzie ciekawym i radosnym przeżyciem.

A może do ZOO?

ZOO to z reguły jedno z najbardziej uwielbianych miejsc przez dzieci. Spędzając wakacje w Hammamet, można się wybrać do położonego nieopodal Friguia Park, w którym na sporej przestrzeni przebywa około 400 zwierząt. Zobaczyć tu można m.in. tak charakterystyczne dla Tunezji różowe flamingi, żyrafy, strusie, lwy i przede wszystkim wzbudzające zachwyt wśród wszystkich odwiedzających foki, które popisują się swoimi widowiskowymi umiejętnościami podczas karmienia. Kilkugodzinny pobyt w parku to prawdziwa frajda dla całej rodziny i ciekawa alternatywa dla codziennego plażowania.

Na łyżwy w Afryce? Czemu nie

Trudno o bardziej ekstrawagancką rozrywkę niż krótki wypad na łyżwy w afrykańskim kurorcie w środku lata. Taką fanaberię można spełnić właśnie w Hammamet, gdzie w dzielnicy Yasmine w jednym z pawilonów handlowych stworzono lodowisko! Jeśli więc chcemy zaskoczyć dzieciaki, warto je tam zabrać – na pewno będą miały, co opowiadać po powrocie do domu.

Może uda się zobaczyć delfiny…

Te nietuzinkowe ssaki cieszą się powszechną sympatią zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Okazją do ich zobaczenia będzie piracki rejs statkiem wzdłuż wybrzeża, podczas którego nawet, jeśli nie spotkamy delfinów, można się doskonale bawić i podziwiać przepiękne widoki. Hammamet to miasto pełne atrakcji, dzięki czemu wakacje tu spędzone na pewno będą należały do udanych. Trzeba tylko wszystko dobrze zaplanować, a potem pozostaje cieszyć się każdym spędzonym dniem w tym słonecznym miejscu. Więcej na coraltravel.pl