Singapur – pod każdym względem niesamowity

SingapurOd dobrych kilku lat odległe, egzotyczne kraje cieszą się wśród naszych rodaków ogromnym powodzeniem. Każdego roku ogromna grupa Polaków rusza w świat, by poznać całkowicie odmienne od naszych obyczaje, religie i podziwiać zupełnie inne krajobrazy. Takich miejsc jest wiele, ale coraz częściej na zdecydowaną pozycję lidera wysuwa się Singapur. To niewielkie, wyspiarskie państwo leżące pod samym równikiem jest łakomym kąskiem dla spragnionych egzotyki turystów.

Co nas tu tak ciągnie?

Zastanawiamy się czasem, ale po dłuższym zastanowieniu dochodzimy do wniosku, że jest to po prostu fascynacja tym krajem. Uderza nas tutaj przede wszystkim ogromna czystość ulic, środków komunikacji miejskiej, w zasadzie brak nietrzeźwych na ulicach, czy agresorów inicjujących bójki. Przede wszystkim to robi na turystach wrażenie i ciągnie nas właśnie tutaj coraz częściej. Fascynujące jest też to, ze nie ma tutaj dominującej religii, a obok siebie żyją zarówno buddyści, wyznawcy hinduizmu i jak i islamu.

Społeczeństwo Singapuru

Tworzy je niezwykła mieszanka. To ludzie pochodzenia chińskiego, malajskiego, bądź też hinduskiego – taka mieszanka kultur w jednym miejscu nie może nie skutkować brakiem różnorodności i to oczywiście widać na każdej płaszczyźnie. Ogólnie o Singapurczykach można powiedzieć, że są ludźmi niezwykle pracowitymi. W stosunku do turystów otwarci i mili, ale też widać, że starają się zachować dystans.

Wspaniałe zabytki

To kolejny magnes, który przyciąga każdego roku prawdziwe masy turystów. Krajobraz tego niewielkiego państwa – miasta to świątynie buddyjskie, taoistyczne, hinduistyczne, oraz meczety – to wszystko w zasadzie w jednym miejscu i jest ich tutaj naprawdę dużo. Jeśli można coś zaproponować, z pewnością będzie to symbol Singapuru pomnik Merlion Park, czy pomnik Statue of Raffles. Pokuśmy się też o wymienienie jednych z najciekawszych miejsc kultu religijnego w tym mieście, jakimi są Meczet Sułtański, oraz Świątynia i Muzeum Zęba Buddy. Zwiedzenie tych miejsc dostarcza niesamowitych, duchowych wrażeń.

Mieszanka kultur i narodowości nie da się nie zauważyć także w tamtejszej kuchni. Serwowane tu dania są wynikiem wzajemnego przenikania się wszystkich występujących tutaj kultur. Uważanym nieoficjalnie za narodowe danie Singapurczyków z pewnością jest chiński ryż z kurczakiem, którego znajdziemy pod nazwą Haianese Chicken Rice . Turyści uwielbiają też tutejsza jajecznicę z ostrygami Fried Oystersi i danie nazywane Chilli Crab – to oczywiście kraby z chili.