Niezapomniane wczasy w Marsa Alam

Wielu turystów przybywających do Egiptu utożsamia ten kraj wyłącznie z bezkresną pustynią, safari na wielbłądach, piramidami, rzeźbionym sfinksem oraz innymi antycznymi budowlami oraz monumentami. Są to skojarzenia właściwe, jednak to tylko część atrakcji, które ma do zaoferowania przyjezdnym ten zakątek świata. Marsa Alam, jak przystało na położony nad Morzem martwym kurort wypoczynkowy, oprócz powszechnie znanych atrakcji lądowych zapewnia swoim gościom również szeroką gamę rozrywek oraz sportów wodnych. Jeśli jesteś zainteresowany, poniższy tekst zaproponuje kilka sposobów spędzenia wolnego czasu w tym orientalnym, nadmorskim kurorcie.

Nurkowanie w rafie koralowej

Pobyt w Marsa Alam daje szansę na doświadczenie wodnego świata przyrody, który rzadko można już spotkać w innych zakątkach globu – tym cenniejszego, że obecnie blaknącego i wymierającego. Rafy koralowe to unikalne skupisko zwierząt oraz roślinności, które zachwyci każdego miłośnika nurkowania: zarówno z rurką, jak i przy użyciu profesjonalnego sprzętu. W ciepłych i przejrzystych wodach Marsa Alam czekają na Ciebie zapierające dech w piersiach podwodne ogrody koralowców oraz spotkania z przedstawicielami tamtejszej fauny jak choćby żółwiami czy delfinami. Chcący zanurkować głębiej, natkną się na zatopione wraki łodzi i statków. Z kolei turyści pragnący pozostać na powierzchni wody, mogą spróbować swych sił w sportach, takich jak windsurfing czy kitesurfing. Dla tych, którym marzy się swobodne żeglowanie, swoje usługi oferują doskonale wyposażone wypożyczalnie łódek oraz jachtów.

Pustynia

Myśląc o Egipcie, nie sposób nie wspomnieć pustyni. Chociaż kojarzy się ona z jednostajnością i pustką, może stać się również źródłem wielu atrakcji turystycznych, a jej przestrzeń łatwo zagospodarować dla własnej przyjemności. Wśród podróżników popularnością cieszą się pustynne safari odbywane na wielbłądzie i połączone ze spotkaniami z lokalną beduińską kulturą lub też wyprawy odbywane nowocześniej –quadem lub samochodem terenowym.

Wycieczka do Luksoru

Przebywając w Marsa Alam, warto skorzystać z okazji i wybrać się na wycieczkę do pobliskiego Luksoru, którego nazwa oznacza „Miasto pałaców”. Na wczasowiczów czekają tam spotkania z wielką historią, uosabianą chociażby z Karnaku – kompleksem sakralnego złożonego z trzech świątyń dedykowanych następującym bogom: Amonowi-Ra, Montu oraz Mut. Świątynia Amona należy do najbardziej dostępnych do zwiedzania ze wszystkich części kompleksu. Będąc w Luksorze, warto też zobaczyć wykutą w skale świątynię Hatszepsut lub świątynię luksorską, z jej słynną aleją rzeźbionych sfinksów.

Pamiątki Przy okazji podróży do Egiptu, warto pomyśleć o przywiezieniu ze sobą jakichś pamiątek. Najlepiej wytargowanych na jednym z typowo arabskich bazarów, gdzie możemy natknąć się zwłaszcza na wyroby lokalnego rękodzieła pod postacią srebrnej biżuterii, dzieł sztuki wykonanych przez lokalnych artystów, ręcznie tkanych dywanów, zwojów papirusu, akcesoriów beduińskich, a także orientalnych przypraw oraz ziół.