Singapur – musisz to zobaczyć

Singapur nocąEgzotyka pociąga Cię od zawsze. Uwielbiasz odwiedzać dalekie kraje, spotykać się z innymi kulturami i obyczajami. Zwiedziłeś już wiele takich fascynujących miejsc, ale ciągle Ci mało? Cały czas czujesz niedosyt wrażeń? Nadszedł więc najwyższy czas, byś odwiedził Singapur, a z pewnością ten niedosyt nowych doświadczeń szybko Ci minie.
To niewielkie, wyspiarskie państwo na południowym krańcu półwyspu Malajskiego, choć jest jednym z najmniejszych, Tobie pozwoli doświadczyć naprawdę ogromnych wrażeń. Właśnie tutaj znajdziesz wszystko to, czego oczekujesz.

Co takiego ma Singapur, że fascynuje niemal wszystkich?

Szczerze powiedziawszy, to wszystko. Na pierwszym miejscu oczywiście jest czystość – dla nas, turystów z Europy – wręcz sterylna. Skąd to się bierze? Z bardzo restrykcyjnego prawa. Szereg zakazów i wysokie kary powodują, że w zasadzie nikt ich nie łamie. Czego nie wolno? Oczywiście nie można śmiecić, palić papierosów, nawet splunięcie na chodnik może być kosztowne. W komunikacji miejskiej obowiązuje absolutny zakaz jedzenia i picia, niedopuszczalne jest też żucie gumy.

Fascynuje nas także to, że w zasadzie nie ma tutaj bójek, niemożliwe jest też spotkać kogoś pod wpływem alkoholu. Turystów zachwyca także zachowane Singapurczyków, szczególnie w miejskich autobusach. Nikt się nie przepycha, ale czeka spokojnie na swoją kolej . No i brak korków na ulicach – dla nas też jest to widok niecodzienny.

Kim są mieszkańcy takiego wspaniałego kraju?

Pewnie sam się teraz nad tym zastanawiasz. Tutaj też się zdziwisz. Większość mieszkańców Singapuru jest pochodzenia chińskiego, malajskiego hinduskiego, mieszka tutaj też wielu europejczyków. Mimo tak dużej mieszanki nie ma jednej, obowiązującej religii. Obok siebie żyją więc buddyści, hinduiści jak i wyznawcy Islamu – i funkcjonują bezkonfliktowo obok siebie. Po prostu bajka – zapewne pomyślałeś teraz? Tak, może i to jest raj na ziemi. Dzieje się tak dlatego, że religia jest tutaj dla każdego sprawą drugorzędną.

Singapur i jego zabytki

Oczywiście, to niewielkie państwo może się poszczycić także ciekawymi zabytkami. Mieszanka kultur jaka tutaj występuje spowodowała, że w krajobraz Singapuru na dobre wpisały się miejsca kultu religijnego. Znajduje się tutaj wiele świątyń buddyjskich, taoistycznych, hinduistycznych, oraz oczywiście meczetów. Duchowych wrażeń z pewnością Ci tutaj nie zabraknie. By tak było, koniecznie musisz zobaczyć Świątynię i Muzeum Zęba Buddy, Meczet Sułtański, oraz świątynię położona na obszarze Chinatown – Sri Mariamman Temple. Są naprawdę przepiękne.Oczywiście czekają tutaj na Ciebie nie tylko świątynie.

Mówiąc o zabytkach tego niewielkiego państwa nie sposób nie wspomnieć o dzielnicy kolonialnej tego miasta, która obfituje nie tylko w kościoły, ale też w luksusowe hotele i najwyższe budynki.

W tym niewielkim mieście znajdziemy także wiele miejsc historycznych. Jeśli znuży Cię gwar miasta, koniecznie udaj się do Fort Canning Park – to oaza ciszy i spokoju, gdzie z pewnością poczujesz się doskonale. Kolejnym ważnym punktem powinien być dla Ciebie także NUS Baba House -wspaniale utrzymany dom pełen historii. Koniecznie musisz zobaczyć także symbol Singapuru, jakim jest pomnik Merlion Park i kolejny, równie wspaniały Statue of Raffles.

Singapur to także inne atrakcje

Będąc tutaj nie przegap okazji i wybierz się na ukryty pośród zieleni most Henderson Waves. Odwiedź też Singapore Flyer, a z okien klimatyzowanych wagoników będziesz miał możliwość podziwiania tego pięknego miasta z góry – widok jest po prostu wspaniały. Nie dopuść do tego,by nie zobaczyć wspaniałego, spiralnego mostu dla pieszych, który kształtem przypomina ludzkie DNA.

Kuchnia w Singapurze

Jest równie wspaniała jak całe państwo.Przenikanie się wielu kultur spowodowało powstanie naprawdę unikalnych dań, które śmiało można nazwać narodowymi daniami Singapuru. Za takie właśnie jest uważany tutaj Haianese Chicken Rice , czyli chiński ryż z kurczakiem. Warto spróbować także krabów, ponieważ są wspaniale przyrządzone.