Jak spędzić wakacje w Grecji poza sezonem?

Grecja to ziemski raj w Europie. Jest chętnie odwiedzany przez turystów z całego świata, których oczarowuje zielenią, turkusowym morzem i zadbanymi plażami, a poza sezonem posiada mnóstwo zalet. Przede wszystkim można tu w spokoju wypocząć. Ciepło zaczyna się już robić w kwietniu, kiedy średnia temperatura wynosi 19 stopni Celsjusza i utrzymuje się aż do listopada. To doskonały czas na objazdowe wycieczki, całodniowe zwiedzanie, jak i kąpiele w morzu!

Co warto zobaczyć w Grecji?

W Grecji znajduje się wiele miejsc wspominanych w mitologicznych legendach. Najważniejszym punktem wycieczki powinna być Góra Olimp – uważana za siedzibę greckich bogów.  Na szczyt góry prowadzi kilka szlaków. Mimo upałów na plaży, wybierając się na górę, należy pamiętać, by zabrać ze sobą ciepłe ubrania i buty trekkingowe.

Wyruszając w podróż do Aten, obowiązkowym przystankiem będzie Akropol. Jego wejście otwiera kolosalny budynek bramy – Propyleje.  Na wapiennym wzgórzu umiejscowiony jest Partenon – świątynia Ateny. Obiekt ten stanowi książkowy przykład porządku doryckiego. Obok znajduje się Erechtejon – budowla w stylu jońskim, Świątynia Ateny Nike oraz Pinakoteka Ateńska, w której wystawiane były dzieła greckich malarzy.

Grecja to kraj posiadający wiele bajecznych wysp. Na każdej znajdują się obiekty warte uwagi. Przykładem tego jest Kreta, w której mieści się weneckie miasteczko Chania. Podziwianie Kolorowych kamieniczek, spacer między wąskimi uliczkami oraz zwiedzanie licznych kościołów i muzeów to sposób na miłe spędzenie całego dnia w tym rewelacyjnym miejscu.

Doskonałym pomysłem może okazać się objazdowa wycieczka po Korfu – wyspie leżącej niedaleko Albanii. Korfu to najbardziej zielona wyspa w całej Grecji – warto wybrać się na nią wiosną lub jesienią, kiedy barwne kolory roślin cudownie mienią się w promieniach słońca.

Dlaczego warto jechać do Grecji poza sezonem?

Kiedy minie czas szczytowych miesięcy turystycznych (czerwiec-sierpień), ceny maleją o kilkadziesiąt procent. Nie ma kolejek w restauracjach, zabytki i inne warte uwagi miejsca nie są zatłoczone, co umożliwia spokojne, niepoganiające zwiedzanie. Lato w Grecji przedłuża się nawet do połowy listopada, dlatego warto skorzystać z takiej okazji i rozciągnąć błogie, ciepłe, wakacyjne dni. To również doskonały czas na podróż z dzieckiem. Temperatury nie są już wysokie, maluchy mogą bezpiecznie przebywać na powietrzu. Kurorty turystyczne dysponują atrakcjami, którymi zadowolą się najmłodsi podróżnicy. Oferty skierowane do dzieci obejmują liczne aquaparki ze zjeżdżalniami, place zabaw i inne parki rozrywki.

Gdzie jest najcieplej w Grecji poza sezonem? Grecja w sezonie jesienno-zimowo-wiosennym zalicza się do jednego z najcieplejszych miejsc w Europie. Jednak do najgorętszego rejonu należy Kreta, a zaraz za nią Rodos i archipelag Cyklady. Tutaj średnia temperatura w ciągu dnia w najzimniejszym okresie dosięga 14 stopni Celsjusza. Grecja jest przyjaznym krajem zarówno dla pływaków, jak i wielbicieli górskich wycieczek. Kilkudniowy pobyt w Grecji w czasie trwania zimy będzie dobrze zagospodarowanym czasem.