Meksyk – atrakcje inne niż wszystkie

Każdego roku wielu z nas staje przed tym samym dylematem – gdzie na wakacje? Polskie morze, odwiedzone już wielokrotnie, nie zawsze gwarantuje dobrą pogodę, a my przecież uwielbiamy słoneczne kąpiele. Jeśli właśnie i tak jest w Twoim przypadku, najlepiej wybrać takie miejsce, by tę doskonałą pogodę mieć zagwarantowaną.
Co byś powiedział, gdybyśmy zaproponowali Ci powiedzmy Meksyk? Być może właśnie on okaże się tym doskonałym wyborem. To państwo położone w południowej części Ameryki Północnej, otoczone ze wschodniej strony przez Morze Karaibskie i Zatokę Meksykańską, od zachodniej zaś przez Ocean Spokojny, da Ci gwarancję doskonałej pogody, a przepiękne, rajskie plaże będą wydawać się niczym wyjęte z Twoich snów. W tak przepięknej scenerii zapewne jeszcze nigdy nie wypoczywałeś. Jeśli już w poszukiwaniu idealnej pogody wybierzesz się tak daleko, to warto zaczerpnąć z takiej wyprawy więcej doświadczeń i poznać zarówno inną kulturę, kuchnię, jak i obyczaje.

Meksyk to moc atrakcji

MeksykI to nie byle jakich. Tutaj nie sposób się nudzić. Zacznijmy od zabytków, a w tym momencie koniecznie trzeba wspomnieć o jednym – Chichén Itzá – najlepiej zachowanym, religijnym ośrodku Majów. Wybierz się także do niesamowitej Kryształowej Jaskini – z pewnością nie będziesz żałował. Nie możesz nie zobaczyć także jednego z 7 cudów świata jakim jest Piramida Kukulkan w mieście Chichen Itza., czy jak się o niej mawia, „ogromnej katedry na ogromnym placu” czyli – Metropolitan Cathedral. Jesteś spragniony mocniejszych wrażeń? Adrenalinę z pewnością podniesie wizyta w – Baluarte, czyli na najwyższym, wiszącym moście. Nie każdy ma w sobie na tyle odwagi, by go przejść, więc może i Ty spróbujesz tej nierównej walki z własnym strachem? Warte obejrzenia jest także Podwodne Muzeum u wybrzeży miasta Cancun . Można je zwiedzić nie tylko nurkując, ale też jest możliwość oglądania go z łodzi z oszklonym dnem. Takich wrażeń nie doświadczysz nigdzie indziej.

Chciałbyś dowiedzieć się jeszcze czegoś o ludności Meksyku? To ludzie chętni do rozmowy, bardzo otwarci i pomocni turystom. Zawsze uśmiechnięci i towarzyscy, szybko zjednują sobie sympatię turystów. Uwielbiają tańczyć i śpiewać, a już szczególnym sentymentem darzą swoją rodzimą muzykę.

Meksykąńska kuchnia?

Uchodzi za naprawdę smaczną, a bazą wielu potraw są tutaj ryby. Łatwo dostępne są tutaj wszelkiego rodzaju tortille, quesadille, tacos . Bardzo popularny jest guacamole, czyli gęsty, kremowy sos z awokado.