Wczasy poza sezonem – najlepsze destynacje

Wielu turystów marzy o spędzeniu wczasów w sezonie letnim, ale nie zawsze mają taką możliwość z powodu pracy, sytuacji finansowej czy obowiązków rodzinnych. Jednak nic straconego, Coral Travel często przygotowuje dla takich osób oferty pozasezonowe lub last minute. Aby upolować upragnione wakacje, należy na bieżąco śledzić nowości na stronie.

58 wczasy

Kiedy jechać na urlop poza sezonem?

Najlepiej szykować się na wyjazd już we wrześniu, kiedy lato jest jeszcze bardzo ciepłe. W październiku i listopadzie klimat już się wychładza, natomiast w grudniu i styczniu możesz oczekiwać temperatur około 10-25°C. Wybierz dla siebie odpowiedni czas i ciesz się resztkami lata i orzeźwiającego, letniego powietrza.

Dla kogo takie wakacje?

Poza sezonem polecamy jechać:

– Rodzinom z małymi dziećmi – poruszanie się po tłocznym terenie to nic przyjemnego, a wakacje będą o wiele spokojniejsze.

– Zapalonym podróżnikom – wędrówki i zwiedzanie, gdzie praktycznie nie ma żadnych tłumów, będą o wiele przyjemniejsze.

– Zakochanym parom – spędzenie czasu w zacisznym miejscu np. na plaży będzie sprzyjać romantycznym chwilom.

–  Turystom, którzy nie lubią bądź źle znoszą tropikalne upały.

– Osobom mającym przerwę na uczelni lub ferie zimowe.

Plusy wakacji poza sezonem

– Brak oblężenia turystów –nie musisz martwić się o kolejki w sklepach, o dobre miejsce na plaży lub o to, czy będą jeszcze dostępne leżaki i parasole.

– O wiele tańsze oferty – ulubione promocje wielu osób podróżujących. Dzięki nim wiele zaoszczędzisz.

– Łagodniejszy klimat – wybierając się na urlop jesienią, zimą czy wiosną, spodziewasz się niższych temperatur, bardzo korzystnych na zwiedzanie, jednak pogoda nie zawodzi, jeśli chodzi o opalanie się. Możesz trafić na takie dni, kiedy słońce będzie wystarczająco mocne.

– Ucieczka od szarej i chłodnej polskiej codzienności  – poczujesz resztki lata jeszcze za granicą.

– Dni wolne od pracy, święta, majówka czy ferie zimowe w ciepłych krajach to również świetny sposób na odpoczynek.

Polecane destynacje na egzotyczne wakacje

Warto mieć na uwadze to, że wybierając się w podróż jesienią i zimą, dni będą coraz krótsze, więc jest krótki czas na zwiedzanie i opalanie się. Ale nie martw się, możesz spędzić dzień także w ekskluzywnym hotelu.

Egipt – w tym kraju zawsze jest bardzo ciepło, ale na szczęście można trafić na taki okres, kiedy temperatury są zdecydowanie niższe. Od listopada do lutego dni są chłodniejsze pomiędzy 18°C a 28°C. To idealny czas na wycieczkę na Saharę.

Bułgaria i Turcja – z ciepłego lata możesz skorzystać jeszcze we wrześniu i październiku. W listopadzie i aż do lutego warto wybrać się na narty, natomiast w cieplejszym marcu i kwietniu zaskoczy Cię zmienny klimat, ale zwiedzanie o tej porze absolutnie nie przeszkadza.

Tunezja – miesiące od października do grudnia stanowią odpowiedni czas na poznanie miejsc i architektury. Zimą są nienajlepsze warunki pogodowe, ale nie oznacza to, że trzeba rezygnować z wakacji. Już od marca do maja dopisuje przepiękna letnia pogoda.

Grecja – we wrześniu temperatury często pokazują około 30°C, a od października do listopada następuje już nagłe ochłodzenie, co gwarantuje idealne dni na zwiedzanie. Zimą miłośnicy sportów zimowych mogą nacieszyć się tym czasem. Natomiast wiosną pogoda nie rozpieszcza przez opady deszczu, ale warto przyjechać, by poznać uroki Grecji.

Hotele na wyciągnięcie ręki

Luksusowe ośrodki wypoczynkowe zapraszają Cię w swoje progi, gdzie dobrze zjesz i spędzisz czas w komfortowych i świetnych warunkach. Gdy zmęczysz się po wielogodzinnym zwiedzaniu, bez problemu skorzystasz z centrum SPA, gdzie zrobią Ci masaż i inne zabiegi. Twoja kondycja fizyczna jest w nienajlepszej formie? Zawsze możesz pójść na siłownię czy uprawiać sport, na przykład w tenisa stołowego czy siatkówkę. Basen i morze to również dobry trening dla mięśni. W wolnej chwili zaszalej na dyskotece i napij się dobrych drinków w pubie.

Przeglądaj wakacyjne oferty i znajdź idealne miejsce do spędzenia wspaniałych wakacji!