Kiedy jeździmy na wakacje?

Jaki jest najlepszy czas na spędzenie wakacji? To pytanie wydaje się proste, ale jednak nie do końca. Wszystko zależy od pogody, sytuacji finansowej i możliwości zaplanowania urlopu.

60 kalendarz

Upalne wakacje

Turyści chcący pojechać na wakacje, gdy jest bardzo gorąco, powinni wybrać się w czerwcu, lipcu i sierpniu. To najpopularniejszy sezon o tej porze roku, kiedy temperatury wahają się między 30°C a 40°C i jest największa liczba godzin słonecznych. Jednak trzeba mieć na uwadze to, że wtedy panuje ogromne oblężenie urlopowiczów. Najlepszymi miejscami na spędzenie urlopu w tropikalnym klimacie jest na przykład Egipt czy Tunezja.

Urlop jesienią i wiosną

Z tego sezonu skorzystają turyści, którzy nie lubią lub źle znoszą upały. Wtedy temperatury nie sięgają nawet 30°C. Jest to też idealny czas, kiedy pogoda w Polsce nie pozwala na dalsze cieszenie się słońcem. Z takich wakacji skorzystają też osoby, które wolą spokojnie i tanio spędzić wakacje. Gdzie najlepiej pojechać? Każda destynacja z naszych ofert nadaje się na wakacje.

First minute i last minute

First minute to promocja dla tych, którzy wolą zaplanować wakacje już wcześniej. Tropikalny czy chłodniejszy klimat nie powoduje problemu z rezerwacją. Im wcześniej zaplanujemy urlop, tym będzie tańszy i łatwiejszy w organizacji.

Osoby nie mające szans zaplanować wakacji wcześniej, mogą wybrać opcję „last minute”. Wystarczy tylko trafić na odpowiednie oferty, które wydają biura podróży na stronie Coral Travel. Najlepiej zacząć szukanie na przełomie maj-czerwiec, między świętami i w okresie jesiennym.

Kiedy nie sprzyja nam pogoda

Wakacji w deszczu i zimnie nikt nie chciałby spędzić. Dlatego warto śledzić na bieżąco prognozy pogody, a jeżeli nie jest to możliwe, to jest też inny sposób spędzania czasu, jak na przykład w luksusowym hotelu. Aby odczekać deszcz czy burzę, turyści mogą skorzystać z różnego rodzaju rozrywki, zajęć sportowo-rekreacyjnych czy centrum SPA.

Biuro podróży zaprasza turystów do skorzystania z dostępnych ofert, również w formule first minute i last minute.