Zaplanuj udany urlop w Hiszpanii

Wybierasz się na wakacje do Hiszpanii? A może planujesz kilkudniowy wypoczynek poza sezonem turystycznym? Jeśli tak, to przede wszystkim zastanów się, co chcesz robić podczas urlopu. Może pragniesz leniwie leżeć na plaży i opalać się pod palmami? Wówczas wybierz którąś z wysp w archipelagu Balearów lub wysp Kanaryjskich. Natomiast dla osób chcących spędzić czas bardziej aktywnie, mamy garść wskazówek. Planując nawet na kilkudniowy wypoczynek, warto poszukać miejsca oferującego liczne atrakcje. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się pobyty w hiszpańskich miastach, np. w Barcelonie, w Walencji, w Sewilli, w Madrycie lub w innych wybranych przez Ciebie miejscach. Więcej propozycji tutaj.

Miasta Hiszpańskie – idealne na urlop z dziećmi

Jeśli planujesz krótką podróż ze swoimi pociechami do Hiszpanii, wybierz miejsca warte odwiedzenia ze względu na ich ofertę rozrywkową oraz kulturalno-edukacyjną. Na stronach internetowych niektórych instytucji można wykupić bilety wstępu, dzięki czemu zaoszczędzisz cenny czas na czekanie do kasy biletowej i unikniesz niecierpliwiących grymasów dzieci.

Poniżej przedstawiamy kilka miast – perełek:

Walencja – tu znajduje się Muzeum Sztuk Pięknych, Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny łącząca rozmaite style: gotyk, romański, kataloński, Pałac Marqués de Dos Aguas, zabytkowy budynek dawnej Giełdy Jedwabiu Lonja de la Seda.  Warto zajrzeć na Mercado Central – ogromny targ. Zachwyca on niezliczoną ilością straganów, mieszczących się w XIX wiecznym budynku wybudowanym w stylu modernistycznym. W Walencji warto odwiedzić Miasto Sztuki i Nauki, wyróżniające się niezwykłą nowoczesną architekturą. Oprócz obejrzenia imponującej zabudowy możesz skorzystać z wizyt w delfinarium oraz w oceanarium.

Barcelona – słynie z epokowych zabytków oraz popularnej drużyny piłkarskiej. Dla każdego, kto jest fanem tej dyscypliny sportu, wizyta na ogromnym stadionie oraz w Muzeum Klubowym FC Barcelona stanowi obowiązkowy punkt na mapie. Możesz odwiedzić tu również: Barri Gòtic – średniowieczną dzielnicę z zabudową w stylu gotyckim, Katedrę Świętej Eulalii oraz podziwiać dzieła architektoniczne Antoniego Gaudiego: Casa Milà, Casa Vicens, Casa Batlló i secesyjny kościół Sagrada Família. Udaj się również do Pałacu Muzyki Katalońskiej, Muzeum Architektury Poble Espanyol – kompleksu składającego się z epokowych budynków. To centrum kultury, sztuki i gastronomii Barcelony.

Sewilla – serce Andaluzji, miasto słynie z przepięknych parków i ogrodów (Park Marii Luisy, Ogrody pałacu Alkazar, Ogrody Murillo). Zobaczysz tu także dawny pałac królewski – Alkazar, Złotą Wieżę „Torre del Oro” z XIII wieku,  gotycką Katedrę Najświętszej Marii Panny i inne epokowe kościoły oraz historyczne perły architektury.

Madryt – stolica Hiszpanii, jedno z największych miast w kraju i centrum sztuki, nauki, rozrywki, kultury i handlu w jednym. Niezliczona ilość zabytków, restauracji, modnych klubów, parków rozrywki, ogrodów i placówek kultury.

Tu znajdują się muzea skrywające niezwykle cenne i unikalne eksponaty. Wybierz się do dwóch lub trzech z nich i podziwiaj niezwykłą spuściznę dawnych kultur i artystów. Wybierz, m.in.: Muzeum Narodowe Prado (jedno z największych na świecie), Muzeum Królowej Zofii, Muzeum Thyssen-Bornemisza – prawdziwa galeria sztuki, Muzeum Historii Madrytu, Muzeum Sztuki Zdobniczej, Narodowe Muzeum Archeologiczne. Natomiast wśród perełek architektonicznych znajdują się: Pałac Kryształowy mieszczący się w Parku Retiro, barokowy Pałac Królewski w Madrycie, budynek Metrópolis – nocą barwne iluminacje sprawiają, że nie chce odrywać się od niego oczu, neoklasyczna Katedra Matki Bożej Almudena, a także antyczna egipska Świątynia Debod, nad rzeką Manzanares.