Jakie pamiątki warto przywieźć ze słonecznej Grecji?

Grecja to wspaniałe państwo, które zachwyca nie tylko pięknymi krajobrazami i fenomenalnymi zabytkami, ale także jest miejscem, w którym można zrobić zakupy i znaleźć niesamowite pamiątki z podróży dla siebie i swoich bliskich. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie: „Co kupić na wakacjach w Grecji?””. Warto zaopatrzyć się tutaj w tradycyjne składniki kuchni greckiej, ręcznie zdobioną ceramikę, czy kosmetyki o cudownych właściwościach.

Żywność grecka

Każdy, kto kiedykolwiek miał styczność z Grecją wie, że słynie ona głównie z produkcji oliwy z oliwek. Grecka oliwa posiada niepowtarzalny smak, zawiera wiele składników odżywczych i idealnie sprawdza się zarówno w kuchni, jak i w roli dodatku do kosmetyków naturalnych. Butelka oliwy przywiezona z Grecji przy okazji każdego otwarcia będzie przypominała o wspaniałych wakacjach.

Symbolem Grecji są także pyszne, dojrzałe oliwki. Jest to produkt, którego koniecznie trzeba spróbować i zabrać ze sobą do ojczystego kraju przynajmniej jedno opakowanie. Ten niezwykły, lokalny przysmak można znaleźć tutaj w bardzo niskich cenach, więc pozwolić sobie na nie powinien właściwie każdy turysta. Greckie oliwki najczęściej sprzedawane są w smacznych zalewach, dostępnych w różnych wariantach..

Będąc w Grecji nie można zapomnieć o serze feta, który stanowi dodatek do wielu regionalnych dań tego kraju. Sery produkowane są zgodnie z tradycyjnymi recepturami, posiadają niezwykły, charakterystyczny smak i dostępne są tutaj w zasadzie w każdym sklepie z żywnością. Warto dodać prawdziwy, grecki ser feta do potraw przygotowywanych w domu i porównać jego smak do serów dostępnych w Polsce.

Zachwycające rękodzieła

Bardzo popularną pamiątką jeżeli chodzi o Grecje są kopie antycznych waz. Wykonane ręcznie dzieła cieszą się dużym zainteresowaniem wśród turystów. Szeroki wybór pięknie zdobionych naczyń będzie fantastycznym prezentem dla rodziny i znajomych, a takze doskonałą dekoracją, która w oryginalny sposób ozdobi wnętrze Twojego mieszkania.

Cudotwórcze kosmetyki naturalne

Dostępne na greckim rynku kosmetyki naturalne, których głównym składnikiem jest oliwa z oliwek cieszą się tutaj dużym powodzeniem. Wśród nich można znaleźć między innymi kremy, balsamy, mydła, peelingi, maseczki oraz wiele innych. Kosmetyki wykonane są z naturalnych składników, a więc bezpieczne dla skóry. Ich ceny również są wyjątkowo atrakcyjne. Warto pomyśleć o prezencie w postaci naturalnych kosmetyków greckich, który z pewnością ucieszy mamę, siostrę, czy przyjaciółkę.

Aromatyczna, grecka kawa

kawaKawa to jeden z najczęściej spożywanych przez greków trunków. Jest tutaj dostępna w wielu wariantach oraz odmianach, można więc wybrać ją według własnych upodobań. Warto zabrać ją z podróży do Grecji, by móc w każdej chwili rozkoszować się jej smakiem i wracać wspomnieniami do cudownych chwil. Drobno zmielona, zaparzona w tradycyjny sposób natychmiast przeniesie Cię do kolebki zachodniej cywilizacji.