Ile pieniędzy zabrać na wakacyjne wydatki w Grecji

Wybierasz się do Grecji, ale martwisz się o swoje ciężko zarobione oszczędności? Dobrze zaplanowany wyjazd to już połowa sukcesu. Tylko ile to wszystko będzie Cię kosztować? Za chwilę dowiesz się w tym artykule.

57 grecja

Jaka jest waluta w Grecji?

W Grecji walutą jest euro, które jest też powszechnie dostępne w Polsce. Bez problemu wymienisz pieniądze w naszym kraju lub w każdym greckim bankomacie. Obsługują one także międzynarodowe karty. Warto jednak mieć przy sobie trochę gotówki, ponieważ nie każdy sprzedawca akceptuje płatności kartą.

Ile kosztują produkty żywnościowe i jedzenie w greckim mieście?

Ceny w Grecji są nieco wyższe niż w Polsce. Jeśli myślisz o kupowaniu posiłków w lokalnych restauracjach, będzie Cię to kosztować około 10 euro. W lokalu średniej klasy nieco więcej, około 15 euro. Zawsze pamiętaj o nawadnianiu organizmu. Wodę mineralną kupisz za około 1 euro, a kawę za 2 euro. W pubie za piwo zapłacisz od 3 euro wzwyż. Jeśli jednak nie chcesz za wiele wydawać, polecamy zarezerwować hotel z wyżywieniem All Inclusive. Na miejscu dostaniesz wszystkie posiłki i napoje.

Wycieczki i atrakcje w sercu Grecji

Zastanów się przed wyjazdem, co chciałbyś zwiedzić, abyś nie przekroczył planowanego budżetu. Jeżeli wolisz mieć wydatki pod kontrolą, dobrą opcją będą wycieczki fakultatywne, które czasem są wliczone w cenę pobytu w hotelu. Zwiedzając na terenie kurortu, warto przygotować sobie co najmniej 50 euro na bilety do muzeum, delfinarium czy aquaparku.

Pamiątki, towary przykuwające wzrok na bazarach

Świetnym prezentem będzie biżuteria z korali i kamyków, która może kosztować od 3 euro wzwyż. Warto też przywieźć z wakacji ceramikę, dywany czy figurki. Na wszelki wypadek miej przy sobie chociaż 40 euro. Jednak uważaj na swój portfel, wokół mogą kręcić się kieszonkowcy, co jest niestety powszechnym zjawiskiem w Grecji. Najlepiej trzymaj gotówkę i karty kredytowe w różnych miejscach.

Rozplanuj dobrze budżet, zarezerwuj luksusowy hotel i bądź gotów na wyjazd za granicą.

Biuro podróży zachęca wszystkich turystów do zaplanowania wakacji marzeń!