Uroki hiszpańskich wakacji – najpiękniejsze plaże Costa Brava

Costa Brava po hiszpańsku oznacza dzikie wybrzeże. Swą nazwę wzięło od setek urokliwych zatoczek, ukrytych wśród stromych klifów, a także wyrastających wprost z błękitnej wody skał. Nieokiełznane okazuje się tylko z nazwy – jego piękne plaże są łatwo dostępne, bezpieczne oraz zachwycają niezwykłymi pejzażami. Przeczytaj artykuł i odkryj je razem z nami. 

Zjawiskowe plaże Lloret de Mar

W okolicy jednego z najpopularniejszych kurortów Hiszpanii, czyli Lloret de Mar, znajduje się kilka przyjemnych kąpielisk, które zdecydowanie warto odwiedzić. Playa de Lloret zachwyca miękkim, złocistym piaskiem oraz doskonałą infrastrukturą wypoczynkową. Wypożyczysz tu wygodny leżak lub parasol, zjesz coś pysznego w jednej z okolicznych knajpek i skosztujesz orzeźwiających drinków. Woda wyróżnia się nieskazitelną czystością, a zejście do morza jest wyjątkowo łagodne. To wszystko sprawia, że plażę miejską Lloret de Mar uwielbiają rodziny z dziećmi i wszyscy ceniący błogi relaks. 

Na północ od Playa de Lloret leży niewielka, kameralna plaża Playa sa Caleta. Otaczają ją ciekawe, skalne formacje, bujnie porośnięte roślinnością. 

To idealne miejsce dla miłośników snorkelingu, a także niezwykłego, mistycznego klimatu. Tuż nad urokliwym kąpieliskiem wyrasta kamienny zameczek Castell Playa, a nieopodal znajduje się miejska promenada. 

Urokliwe zatoczki w pobliżu Tossa de Mar

Jeśli poszukujesz zjawiskowej plaży niczym wprost z wakacyjnych widokówek, udaj się na kameralną Cala Futadera. Korzystanie z jej uroków możesz rozpocząć od podziwiania spektakularnych, morskich pejzaży ze szczytu jednego z łagodnych wzgórz. Zobaczysz skalne urwiska, wielkie głazy obmywane przez morskie fale oraz majączące w oddali białe łódki.

Turkusowo-szmaragdowa woda oraz drobny, biały piasek – takie bajkowe warunki do plażowania oferuje Cala Giverola w pobliżu Tossa de Mar. Wokół roztaczają się połacie zieleni, w której można odnaleźć ochłodę w najbardziej upalne dni. Przy plaży działają wypożyczalnie sprzętu wodnego, więc jest to miejsce idealne dla zwolenników kajaków, kitesurfingu czy snorkelingu. 

Kameralne plaże w centrum wybrzeża 

W samym sercu Costa Brava znajduje się malownicza zatoka Sa Tuna w miejscowości Begur. Ze żwirowej plaży podziwiać można klimatyczne, niskie zabudowania typowe dla hiszpańskiej architektury. Morze zachwyca swoją przejrzystością oraz spokojem, co sprawia, że Sa Tunę turyści odwiedzają przez cały rok, by zaczerpnąć orzeźwiające bryzy i zapomnieć o problemach. 

Na koniec coś dla zwolenników samotnego plażowania z dala od zgiełku miast. Niewielka zatoczka El Pedrigolet leży nieopodal równie urokliwego miasteczka Figueres. Zdarzają się dni, kiedy ciężko tu spotkać choćby jednego turystę, ale za to można stale przebywać w otoczeniu dziewiczej przyrody oraz lazurowego morza.  Nie sposób napisać o wszystkich pięknych plażach Costa Brava. Ten zakątek słynie z setek wspaniałych miejsc, gdzie czas upływa na błogim relaksie z widokiem na spokojne morze. Zachęcamy do odkrywania ich kawałek po kawałku.