Wakacje w Tunezji poza sezonem – na co zwrócić uwagę i jak się przygotować

Tunezja to doskonały kierunek na wczasy poza okresem letnim. Dobra pogoda jest tu niemalże przez cały rok. Wszytko to, za sprawą klimatu, jaki tu panuje. Na wybrzeżu występuje klimat śródziemnomorski, na północnym wschodzie podzwrotnikowy, natomiast na południu kraju suchy, zwrotnikowy. Dlatego, jeśli planujesz podróż jesienią lub wiosną, masz gwarancję udanego wypoczynku. Również osoby wybierające się do Tunezji w miesiącach zimowych (od grudnia do marca) nie będą narzekały na warunki atmosferyczne. 

Pamiętaj jednak o tym, aby jadąc w okresie od października do kwietnia zabrać ze sobą wygodne obuwie, cieplejsze ubrania, odzież przeciwdeszczową i parasol, ponieważ mogą zdarzyć się ulewne deszcze lub oberwania chmury, a noce są chłodniejsze.

Wakacje marzeń w Tunezji poza sezonem letnim

Przygotowywanie się do podróży za granicą poza okresem wakacyjnym nie różni się znacząco, od wyjazdu w sezonie letnim, jednak warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy oraz korzyści płynących z takiego wyboru. Przede wszystkim planując wakacje poza sezonem w Tunezji, zastanów się, do którego miejsca chcesz pojechać. Znane kurorty turystyczne w Tunezji, takie jak: Safaksis, Djerba, Tunis, Bizerta czy Sousa, w okresie jesienno-zimowym i wczesnowiosennym, posiadają bardzo atrakcyjne oferty rekreacyjno-rozrywkowe. Wynika to z małego popytu na usługi turystyczne oraz dużego spadku gości. Również w tym czasie ceny za nocleg, wyżywienie, korzystanie z atrakcji w parkach rozrywki i aquaparkach są znacznie niższe oraz bilety do muzeów, obiektów zabytkowych i stanowisk archeologicznych będą dużo tańsze. Planując wakacje poza okresem letnim, sprawdź godziny otwarcia restauracji, kawiarni, a przede wszystkim miejsc, które chcesz zwiedzić, ponieważ czas ich dostępności dla gości może być krótszy niż latem.

Przygotowując się do wakacji w Tunezji poza sezonem, sprawdź oferty instytucji organizujących festiwale i koncerty oraz lokalne kalendarze imprez. Możesz bowiem trafić na ciekawe wydarzenia artystyczne, jarmarki, wystawy, spektakle, pokazy lub inne widowiska obywające się w Tunezji. W sezonie letnim oferta wszelkich imprez o charakterze kulturalno-artystycznym jest stworzona „pod gości” z zagranicy i nierzadko skomercjalizowana. Natomiast eventy i lokalne festyny, które odbywają się w okresie od jesieni do wiosny, prezentują regionalną kulturę, tradycję i obyczaje. Dlatego uczestnicząc w nich, możesz poczuć prawdziwy arabski klimat, a także skosztować z wyśmienitych lokalnych specjałów.  

Zalety podróżowania do Tunezji poza sezonem wakacyjnym

Wybierając się w podróż do słonecznej Tunezji poza okresem letnim, możesz liczyć na wiele udogodnień, łącznie ze wspomnianymi wcześniej niskimi cenami. Duży wybór pokoi hotelowych o wysokim standardzie, więcej miejsca i prywatności na nadmorskich plażach, brak tłoku w kawiarniach i restauracjach, co wiąże się z szybszą i lepszą obsługą oraz mniej turystów w odwiedzanych przez Ciebie obiektach. Przygotowując się do podróży do Tunezji, pamiętaj przede wszystkim o tym, że czeka tu na Ciebie doskonała pogoda (mogą się zdarzyć pojedyncze, deszczowe dni),  swobodny dostęp do licznych atrakcji w atrakcyjnych cenach, niezwykłe krajobrazy, kaniony, malownicze góry z wodospadami, pustynne safari na wielbłądzie oraz niesamowita egzotyczna natura.