Co kupić na wakacjach w Egipcie?

Miłośnicy podróżowania bardzo często chcą ocalić swoje wspomnienia od zapomnienia. Najlepszym sposobem na utrwalenie miłych chwil są pamiątki z podróży. Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić. Jedni lubią produkty z kuchni regionalnych, np. przyprawy, inni sięgną po bardziej trwałe pamiątki, które długo będą im przypominały minione wakacje.

50 egipt

Co będzie się kojarzyć z Egiptem?

Wakacje w Egipcie bez wątpienia przywiodą na myśl wszelkiego rodzaju figurki Piramid, Nefretete oraz Sfinksa, dostępne są na miejscowych bazarach. Można też zakupić szachy wykonane z kości wielbłądów (co prawda nie są tanie, ale oryginalne). Będą nie tylko świetnym prezentem dla przyjaciela, ale też powodem do spotkań, by rozegrać partyjkę w królewską grę. Papirus też będzie cenną pamiątką z Egiptu. Produkt nie należy do tanich, ale jego cena daje gwarancję, że został wykonany z włókien rośliny Cyperus Papirua, a nie z liści bananowca.

Dla najmłodszych

Bardzo popularną pamiątką z Egiptu jest pluszowy wielbłąd jednogarbny. Można go kupić niemal wszędzie i w różnych rozmiarach, od maleńkiego kieszonkowego do ogromnego egzemplarza. Każdego malucha z pewnością zachwyci taki upominek.

Coś kobiecego

Kobiety uwielbiają piękną biżuterię. Bransolety, pierścionki, kolczyki, łańcuszki ze złota z pewnością im się spodobają. W Egipcie złoto jest stosunkowo niedrogie. Ogromna różnorodność wyrobów ze złota sprawia, że trudno się zdecydować na konkretną rzecz. Jeszcze jednym ciekawym pomysłem na prezent są ubrania z prawdziwej egipskiej bawełny, która jest najlepsza na całym świecie. Można też dostać ręczniki i pościele świetne jakościowo, co również nie pozostaje bez znaczenia. Z kraju Faraona warto też przywieźć barwne chusty, szale czy apaszki. Niemałą atrakcją będzie zakupienie dźwięczącego pasa czy całego kobiecego stroju do tańca brzucha. W Polsce coraz popularniejsze stają się szkoły tańca, gdzie można nauczyć się tego orientalnego, zmysłowego stylu.

Coś dla zmysłów

Egipskie perfumy sprzedawane jako nierozcieńczone olejki, ukryte w małych butelkach rozpalą zmysły i utrzymają się o wiele dłużej na skórze. Egipcjanki od dawna bardzo dbają o ciało, zażywają pachnących kąpieli i smarują się olejkami eterycznymi. Dla mężczyzn ciekawym pomysłem będzie fajka wodna, czyli tzw. szisza, popularna w krajach arabskich.

Dla podniebienia

Figi i chałwa to rarytasy, które są najczęściej kupowanymi produktami spożywczymi w Egipcie. Smakoszom kawy z kolei przypadnie do gustu coś specjalnego – Gahwa, która jest bardzo mocną kawą z cukrem. Można też zamówić tę kawę z mniejszą ilością słodkiego dodatku. Warto też spróbować kawy z Kardamonem, popularną przyprawą. Owoce przywiezione do kraju będą prezentem dla łasuchów i osób, które chcą poznać oryginalne smaki Egiptu. Ponadto warto przywieźć trawę cytrynową, cynamon, dżem figowy, miód i olej z czarnuszki.

Drobne suweniry

Kalendarze, pocztówki, albumy ze zdjęciami, długopisy i breloczki z napisem „Egipt” również sprawdzą się jako miły upominek. Dostępne są też przewodniki po muzeach, które okażą się bardzo przydatne w czasie zwiedzania, a potem pozostaną na pamiątkę. Nie obejdzie się również bez wywołanych zdjęć zrobionych we wszystkich odwiedzonych miejscach.