Hotele w gorącej i urokliwej Hiszpanii

Hiszpania to największy kraj położony na Półwyspie Iberyjskim, stanowiący jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów państw w całej Europie. W wielkim skrócie kojarzy się z niezwykłą kulturą, pyszną, tradycyjną kuchnią i zapierającymi dech w piersiach krajobrazami dla których wiele osób decyduje się spędzić tu wakacje. Znajduje się tu szeroki wybór hoteli o różnym standardzie, dlatego zakwaterowanie nie stanowi żadnego problemu. Hiszpania to kraj typowo turystyczny, w związku z czym ceny są dosyć wysokie, ale przy trafieniu na odpowiednią okazję można zarezerwować pokój za niewielkie pieniądze. Gdzie warto wybrać się w tym kraju i jakie miejsca koniecznie należy zobaczyć? 

Madryt

Stolica HiszpaniiStolica Hiszpanii, stanowiąca jednocześnie najwyżej położoną stolicę w Europie, jest miejscem pełnym wspaniałych zabytków i atrakcji. Warto wybrać się tutaj przede wszystkim do słynnego Muzeum Prado, w którym można podziwiać bogatą kolekcję malarstwa klasycznego autorstwa między innymi Diego Velazqueza, Hieronima Boscha czy Petera Paula Rubensa. Następnie należy odwiedzić Pałac Królewski z Salą Bardników, pokojami króla Karola III, królewską sypialnią i wieloma innymi pomieszczeniami, które robią na turystach wielkie wrażenie. Miłośnikom pięknych widoków z pewnością spodoba się Park Retiro – idealne miejsce na relaks. Wśród pięknych rzeźb, fontann i trawników mieści się cudowne jezioro oraz Palacio de Cristal. Następnym punktem wyprawy powinno być Muzeum Cerralbo umiejscowione w pałacu rodziny Cerralbo i przedstawiające styl klasycystyczny. W środku mieści się wiele antyków, zabytkowych mebli i eksponatów. Wyprawa do Muzeum Cerralbo będzie prawdziwą ucztą dla wielbicieli architektury i sztuki.

Przykładowe ceny wczasów w Hiszpanii można znaleźć na https://coraltravel.pl

Barcelona

Liczba zabytków i atrakcji wartych odwiedzenia w Barcelonie jest piorunująca. Jednym z najpiękniejszych miejsc jest tutaj Sagrada Familia, czyli secesyjny kościół autorstwa Antoniego Gaudíego. Zarówno widok na świątynię, jak i jej wnętrze absolutnie zapierają dech w piersiach. Piękna tego miejsca nie da opisać się słowami, trzeba je zobaczyć na własne oczy. Kolejnym imponującym budynkiem zaprojektowanym przez Gaudiego jest apartamentowiec Casa Batilló. Wielbiciele architektury będą zachwyceni widokiem tego budynku. Będąc w Barcelonie, nie można ominąć także Parku Güell – ogrodu wypełnionego licznymi elementami architektonicznymi. Warto także odwiedzić ogromny targ spożywczy La Boqueria, będący największym bazarem w całej Barcelonie. Można tam znaleźć właściwie każdy rodzaj żywności – od świeżego mięsa, owoców morza, aż po słodycze, owoce i warzywa. Osoby chcące skosztować hiszpańskich przysmaków absolutnie powinny wybrać się właśnie tam. W samym centrum miasta ulokowany jest Plac Kataloński o powierzchni około 50 tysięcy metrów kwadratowych. Na placu umiejscowione są siedziby najważniejszych instytucji, luksusowe sklepy z odzieżą i dodatkami, a także hotele o wysokim standardzie.

Walencja

Jednym z zabytków jest tutaj największy plac w Walencji, czyli Plac Ratuszowy z większością budynków w stylu modernistycznym. Znajduje się w nim ratusz, który natomiast został wykonany w stylu barokowym. Bardzo klimatyczne miejsce, które na pewno warto zobaczyć, będąc w mieście. Kolejnym ciekawym budynkiem jest Katedra Santa Maria – żelazny punkt podczas zwiedzania Walencji. Co ciekawe, według wiekowych tradycji znajduje się tam Święty Graal, kielich używany przez Jezusa Chrystusa podczas ostatniej wieczerzy. Do katedry należy dzwonnica Miguelete, na którą można wejść, pokonując ponad 200 schodów. Widok na piękną Walencję wynagradza jednak trud włożony w wejście na wieżę. Dopełnieniem Hiszpańskiej wycieczki będzie wizyta na największym rynku miejskim w całej Europie – Mercat Central. Podobnie jak w La Boqueria można tu dostać żywność pod każdą postacią. Miłośników sztuki zainteresuje wizyta w Narodowym Muzeum Ceramiki i Sztuk Pięknych. Budynek, w którym znajduje się muzeum jest przepiękny, a w środku można obejrzeć wiele wyrobów ceramicznych, porcelanę w różnej formie, obrazy, meble i wiele więcej.