Hotele w najciekawszych miejscach w Bułgarii

Kraj usłany tysiącletnimi cerkwiami i monastyrami to idealny kierunek na wakacje dla każdego. Wybierając się do Bułgarii, weź pod uwagę przede wszystkim dwie popularne miejscowości, gdzie możesz zarezerwować hotel: Varna i Burgas.

49 bulgaria

Warna

Stolica Bułgarii nie bez powodu nazywana jest „Złotymi Piaskami”. Można tam spotkać niesamowite stuletnie drzewa i obszary leśne obfitujące w złoty nadmorski piasek. Malownicze tereny Parku Przyrodniczego zapraszają w swoje progi każdego turystę, proponując piękne tereny na spacer. Kolejną największą atrakcją, której nie możesz przegapić jest wyjątkowy Ogród Botaniczny EcoPark.

Niedaleko Warny znajduje się rezerwat skalny, Kamienny Las. To niesamowite miejsce, gdzie obejrzysz starożytne kolumny stojące na piaszczystej pustyni.

Na terenie kurortu dostępne są restauracje, tawerny i kluby z widokiem na morze, gdzie w świetny sposób spędzisz resztę wieczoru przy dobrym bułgarskim jedzeniu.

Po zwiedzaniu przepięknego miasta wróć do luksusowego hotelu, aby oddać się relaksowi na plaży nad Morzem Czarnym.

Burgas

Miejscowość otaczają trzy zachwycające jeziora. Przejdź się tam na spacer i podziwiaj siedlisko chronionych gatunków ptaków oraz niezwykłą florę.

Burgas to również idealne miejsce dla miłośników uprawiania sportów wodnych, w tym windsurfingu i kitesurfingu. Blisko regionu znajdują się też ogromne parki wodne Aquaparadise i Action Aquapark, które z pewnością spodobają się rodzinom z dziećmi. Kolejnymi interesującymi atrakcjami okażą się: przejażdżka rejsem po rzece Ropotamo i wyspa Bolshevik, na którą można dostać się łodzią.

Na miejscu warto też zobaczyć imponującą architekturę, m.in. Katedrę św. Cyryla i Metodego, Katedrę Katolicką czy cerkiew na Wyspie Świętej Anastazji na Jeziorze  Atanasowskim.

Kiedy turyści zmęczą się przygodami pełnymi wrażeń, mogą skorzystać z luksusowych warunków w hotelu, gdzie nabiorą sił przed kolejnymi, intensywnymi chwilami.

Coral Travel zaprasza turystów do przejrzenia dostępnych propozycji wczasów w Bułgarii!