Animacje czasu wolnego w Egipcie

Egipskie kurorty słyną z doskonale rozwiniętej infrastruktury turystycznej, zapewniając moc atrakcji dla wszystkich podróżnych. Egipt jest też doskonałym miejscem na wakacje w rodzinnym gronie, bez problemu znajdziemy tam hotel oferujący wiele atrakcji dla najmłodszych gości.

Egipt

Animacje to podstawa

Urlop spędzony z dziećmi bywa dla rodziców dość stresujący, dlatego coraz więcej hoteli oferuje animacje dla najmłodszych, w trakcie których dorośli mogą odpocząć od swych pociech. Wykupując wycieczkę, warto dowiedzieć się, czy w hotelu dostępne są  animacje w języku polskim, wówczas dziecko będzie mogło korzystać z nich w pełni. Usługi tego typu wliczone są w cenę pobytu, niekiedy może być tylko wymagana wcześniejsza rejestracja. Z animacji czasu wolnego mogą korzystać dzieci w przedziale wiekowym od 3 do 12 lat, w niektórych ośrodkach organizowane są też zajęcia dla nastolatków między 13 a 16 rokiem życia.

Czy warto brać w nich udział?

Wielu rodziców nie wyobraża sobie pozostawienia dziecka z obcymi ludźmi, jednak profesjonalnym animatorom na pewno można zaufać. Aby móc wykonywać ten zawód, muszą oni ukończyć specjalistyczny kurs potwierdzony certyfikatem, dlatego doskonale wiedzą, jakie gry i zabawy najlepiej służą dzieciom w różnym wieku. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych, dzięki czemu łatwiej dopasować ich program do  poszczególnych uczestników. Z animacji można korzystać 6 razy w tygodniu (oprócz niedziel), dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Większość zabaw odbywa się na otwartym powietrzu, również na plaży oraz hotelowym basenie. Dla dziecka animacje są doskonałą okazją do poznania rówieśników, również z innych krajów, dlatego warto skorzystać z nich chociaż kilkukrotnie. W tym samym czasie rodzice mają okazję odpocząć tylko we dwoje, mogą również wziąć udział w specjalnych animacjach dla dorosłych.

Przykładowe gry i zabawy

W Egipcie dużą popularnością cieszą się animacje organizowane na przyhotelowej plaży, np. zabawa w piratów. Animator tworzy kilkuosobowe grupy dzieci, które będą ze sobą rywalizować, każda z nich dostaje mapę mającą pomóc w znalezieniu skarbów. Aby poszukiwania zakończyły się pomyślnie, dzieci muszą ze sobą współpracować oraz wykazać się dużą dozą pomysłowości. Plaża jest też doskonałym miejscem do zajęć ruchowych, dzieci odbijają piłkę, pokonują tory przeszkód czy urządzają wyścigi. Co najmniej raz w tygodniu można zapisać swoje dziecko na naukę pływania na hotelowym basenie. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowany personel, który potrafi w przystępny sposób przekazywać swoją wiedzę najmłodszym. Do popularniejszych animacji należą również zajęcia plastyczne, występy recytatorskie i muzyczne czy gimnastyka dla najmłodszych. Każdego wieczoru organizowane są również dyskoteki połączone z grami i zabawami.

Dodatkowe atrakcje

Wiele hoteli w Egipcie nastawionych jest głównie na gości podróżujących z dziećmi, oferują one nie tylko animacje, ale też inne udogodnienia. W takim ośrodku znajdziemy dobrze zaopatrzony plac zabaw, basen z licznymi zjeżdżalniami i bezpiecznymi brodzikami, wypożyczalnię wózków i kojców oraz plażę z łagodnym brzegiem. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.