Grecja – przede wszystkim wspaniałe zabytki

Grecja - panoramaTo położone w południowej części Półwyspu Bałkańskiego państwo od wielu lat jest celem wakacyjnych wyjazdów. Słynne na cały świat z Olimpu- gdzie swą siedzibę mieli Bogowie, obfitujące we wspaniałe zabytki, a ślady historii możemy napotkać niemal na każdym kroku. Oczywiście, mowa o Grecji – państwie, które śmiało można nazwać kolebką naszej cywilizacji. To kraj, który jest zdecydowanym numerem jeden na liście najatrakcyjniejszych turystycznie miejsc.

Grecja – wspaniałe zabytki w przepięknym kraju

Jeśli jesteśmy już przy zabytkach, warto wspomnieć, co przede wszystkim powinniśmy tutaj zobaczyć. Wspaniałych miejsc jest tutaj naprawdę dużo i trzeba skupić się chociaż na tych najsłynniejszych. Do nich z pewnością zalicza się najstarsza zachowana do dziś budowla z niezwykle ciekawą historią , jaką jest Rotunda św. Jerzego w Salonikach. Kolejnym, bardzo słynnym zabytkiem jest także Grób Agamemnona w Mykenach. Obowiązkowym punktem do zwiedzenia powinien stać się słynny zespół klasztorów – Meteory, jak również i wspaniałe wieże na wyspie Naxos. Chłonnym większych, historycznych doznań trzeba polecić także Odeon Herodosa. Wspaniałym przeżyciem będzie także wizyta w Odeonie – starożytnej budowli , która była przeznaczona na występy muzyczne i teatralne. Na obowiązkowej liście ważnych miejsc nie może również zabraknąć Akropolu – tutaj koniecznie trzeba się wybrać. Takich miejsc można by jeszcze wymienić bardzo wiele, ale będąc na miejscu z pewnością sam odkryjesz jeszcze inne, ciekawe ślady starożytnej historii.

Grecy, jacy są?

Przede wszystkim swój kraj uważają za najlepszy. To wielcy patrioci, niezwykle przywiązani do swojej tradycji i dumni ze swoich wspaniałych zabytków. Nie należy podważać ich zdania w tej kwestii. Grecy są ponadto wrażliwi na tematy religijne i nie powinniśmy inicjować takich rozmów. W stosunku do turystów są uśmiechnięci i zawsze chętni do pomocy. Łatwo zauważyć, że uwielbiają tańczyć i robią to przy każdej okazji.

Grecja – który zakątek będzie najlepszy?

Grecja jest atrakcyjna turystycznie nie tylko ze względu na zabytki. To państwo to także piękne plaże, błękitne morze, ciepłe powietrze, luksusowe kurorty. W który zakątek najlepiej się wybrać na taki wymarzony urlop? Z pewnością tam, gdzie decyduje się większość naszych rodaków. Niekwestionowanym numerem jeden jest dla Polaków słoneczna i piękna Kreta. Kolejną, niezwykle popularną wyspą i jedną z najczęściej odwiedzanych jest oczywiście Rodos. Warto wziąć też pod uwagę, troszkę mniej u nas znaną, jednak niezwykle piękną grecką wyspę – Thassos. Wolisz mniej znane kurorty, gdzie nie ma natłoku turystów? Proszę bardzo i w tym wypadku znajdziesz coś na miarę swoich potrzeb. Wybierz się na jeszcze nie tak bardzo popularną, ale równie uroczą jak poprzednie wyspę Lefkadę. To będzie strzał w dziesiątkę, ponieważ właśnie na niej wiele miejscowości do dnia dzisiejszego zachowało swój niepowtarzalny charakter. Nie ma wątpliwości, że i Tobie się spodoba.

Grecka kuchnia i jej najpopularniejsze specjały.

Tutaj również czeka Cię wielkie zaskoczenie, ponieważ Grecja to nie tylko raj na ziemi stworzony do luksusowego wypoczynku pośród wspaniałych zabytków, ale także raj kulinarny i nie ma w tym stwierdzeniu absolutnie żadnej przesady. Nie bez przyczyny mówi się, że kuchnia grecka jest jedną z najsmaczniejszych kuchni świata, a na to miano z pewnością musiała sobie zasłużyć. Tutejsza kuchnia jest pełna smaków i aromatów dzięki użyciu wielu aromatycznych ziół. Warto podkreślić także, że jest bardzo zdrowa, ponieważ bazą do większości potraw są tutaj warzywa.Czeka Cię więc tutaj prawdziwy raj dla podniebienia. Z tak różnorodnego menu jakie tutaj zobaczysz, nie sposób nie wybrać czegoś w sam raz dla siebie. Do najpopularniejszych dań należą z pewnością mousaka – bardzo przypominająca naszą zapiekankę, ale oczywiście – jak to w greckiej kuchni bywa, jest sporządzona na bazie bakłażana. Z dań mięsnych niepodzielnie króluje souvlaki . To kawałki mięsa pieczonego na ruszcie.