Malediwy – bajeczne miejsce dla całej rodziny

Malediwy - zachód słońcaWakacje dobiegają półmetku, a Ty wciąż zastanawiasz się, gdzie zabrać swoją rodzinę na wakacje. Zrób im niecodzienną niespodziankę i zabierz w jakiś wspaniały, egzotyczny zakątek. Gdzie? Choćby na Malediwy, a z pewnością zapewnisz im moc niezapomnianych wrażeń.
To wyspiarskie państw to naprawdę doskonały wybór. Może nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale zabierasz najbliższych w przepiękne, niemal jak z bajki miejsce. Powinieneś wiedzieć, że Malediwy to jeden z najpiękniejszych archipelagów na świecie. Czego możecie się spodziewać, wybierając się tutaj ? Przepięknych raf koralowych, egzotycznych palm, rajskich wręcz wysepek, cudownych plaż z białym piaskiem i turkusową wodą – czy to nie brzmi jak bajka? Macie tutaj również nieograniczoną możliwość uprawiania sportów wodnych. Uwielbiacie to? Załatw więc wszystkie formalności jak najszybciej i przekonaj się, że wybrałeś doskonale.

Czy można tu coś zwiedzić?

Oczywiście, jeśli chodzi o zabytki to może nie ma ich tutaj dużo, ale rekompensatą z pewnością będą inne, naprawdę ciekawe miejsca. Warto wybrać się do stolicy – Male. To kulturowe centrum tego państwa i tutaj masz możliwość znalezienia kilku atrakcji. Warto, abyś zobaczył naprawdę imponujący XVII-wieczny meczet Hukuru Miskiiy , czy też Meczet Piątkowy z charakterystyczną złota kopułą. Zupełnie niedaleko znajduje się też Pałac Sułtana – Mulee-aage – wybierz się tam, a będziesz zadowolony. Zobacz też pomnik upamiętniający ofiary tsunami – Tsunami Monument , który zrobi i na Tobie z pewnością duże wrażenie. Oczywiście, można znaleźć tutaj inne ciekawe miejsca i pewnie sami na coś równie imponującego traficie, przemierzając to wspaniałe państwo.

Malediwy – zetknięcie z zasadami Islamu

To doświadczenie, które na wielu wywiera naprawdę duży wpływ. To doskonała okazja do tego, by poznać jej zasady na własnych przeżyciach. Z pewnością niebawem, bez otwierania książki dowiesz się, co Ci wolno, a czego musisz się wystrzegać, będąc tutaj. Skąd będziesz wiedział jak masz się zachować? Obserwuj innych, a przekonasz się, jakie zakazy nakłada Islam w codziennym życiu. To naprawdę niesamowite doświadczenie.

Co tutaj będziemy jeść?

Pewnie przed wyjazdem te pytania wciąż sobie zadajecie. Bez obaw, tutejsza kuchnia jest bardzo smaczna i warto jej kosztować. Podstawą są ryby, a szczególnie tuńczyk. Czego warto spróbować? Sięgnijcie po gęstą zupę zwaną garudhiya, oraz smażone kule z ryb obtoczone w mące i w cieście francuskim. Smakują znakomicie.