Mauritius – magiczna wyspa

MauritiusPodróże do dalekich, egzotycznych krajów cieszą się u nas coraz większym powodzeniem. Chętnie wybieramy miejsca, w których pogoda z pewnością dopisze, a kontakt z inną religia, czy ludźmi innych obyczajów będzie dla nas niezwykłym, fascynującym doświadczeniem.
Te pobudki własnie kierują tymi, którzy w poszukiwaniu niecodziennych wrażeń wybierają się na Mauritius.Ta rajska wyspa leżąca na ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego nie zawodzi, jeśli chodzi o pogodę – to przede wszystkim. Druga niezwykle ważna rzecz – jest to istna mieszanka kultur, którą tworzą mieszkańcy tej bajecznej wyspy. Chcesz spędzić urlop leniwie na pięknej, egzotycznej plaży – wybierz się na jej zachodnie wybrzeże. Lubisz nurkować – postaw na jej wschodnią część, a będziesz mógł to robić pośród przepięknej koralowej rafy. Północna część zaprasza do siebie miłośników sportów wodnych, oferując im do tego doskonałe warunki. Czy to starczy, by egzotyczne wakacje uznać za udane? Oczywiście, że nie, bo potrzebujemy jeszcze duchowej odmiany w postaci spotkania osób, żyjących według innych obyczajów. Mauritius to oczywiście gwarantuje.

Wspaniała mozaika, ras, kultur, języków, wyznań i kolorów skóry

Tak, to prawda, ponieważ tę rajską wyspę zamieszkują Kreole, Hindusi, Chińczycy, jak również i Europejczycy. Taka mieszanka nie może nie skutkować ogromną różnorodnością.Cząstka każdej z tych kultur zaznaczyła się i tutaj, dzięki czemu Mauritius tylko zyskał na obyczajowości, a poznanie jej jest dla każdego turysty po prostu fascynujące. Tutaj każdy doświadczy wrażeń, jakich chyba w żadnym innym miejscu nie miałby szansy przeżyć. Tutaj panuje szczególna atmosfera, którą przede wszystkim widać na ulicach. Jest gwarno i głośno, handlarze przekrzykują się zachwalając swoje towary, zachęcają głośno do targowania. To po prostu inny świat -bynajmniej dla nas Europejczyków.

Mauritius – zabytki i ciekawe miejsca do odwiedzenia

Oczywiście, też się takie znajdą. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim bardzo fascynujące miejsca kultu religijnego Ganga Talao – wspaniała hinduska świątynia, piękny, tradycyjny kościół Saint Gabriel Church, czy też tłumnie odwiedzany Sagar Shiv Mandir. Dużym powodzeniem cieszy się także Notre Dame Auxiliatrice. Udaj się też na wycieczkę na Crystal Rock. Tu zobaczysz wielką różnorodność fauny i przekonasz się, jak przejrzysta może być woda.

Na koniec króciutko o kuchni.

Mówi się, ze to mieszanka smaków z kilku kontynentów i nie ma w tym stwierdzeniu absolutnie żadnej przesady. Sam zobaczysz, jeśli tylko zdecydujesz się tutaj wybrać.