Zea – tutaj zachwyca wszystko

Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA)Zjednoczone Emiraty Arabskie kojarzą nam się przede wszystkim z ogromnym bogactwem. Nie dzieje się tak bez powodu, ponieważ jest to jedno z najbogatszych państw na świecie. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, ze wybierając się tutaj, będzie miał możliwość doświadczenia luksusu w zupełnie nowej odsłonie. Zea to jednak nie tylko znany na cały świat luksus, ale też wiele innych fascynujących miejsc, które naprawdę trzeba zobaczyć. Nie bez powodu mówi się, że jeśli coś jest niemożliwe, to może być zrealizowane tylko tutaj. To, co tutaj zobaczysz, będzie na to najlepszym dowodem.
To bogate państwo składa się z siedmiu Emiratów, wśród których zdecydowanie najsłynniejszy jest słynący z luksusu Dubaj. Położone w gorącym suchym klimacie Emiraty są częstym kierunkiem wybieranym do wypoczynku. Gwarancja doskonałej pogody, luksusowych kurortów i niecodziennych krajobrazów nie może nie ściągać rzeszy turystów. Jeśli dorzucimy do tego zderzenie z inną kulturą i całkowicie różnymi obyczajami, nie ma podstaw by się dziwić, ze jest to niekwestionowany numer jeden pośród najbardziej egzotycznych miejsc.

Emiraty to inna od naszej religia

Kraj zamieszkiwany jest głównie przez Pakistańczyków, Hindusów oraz w niewielkiej części przez Arabów. Tutaj obowiązującą religią jest Islam, co oczywiście niesie za sobą pewne zakazy i ograniczenia. Przede wszystkim nie tylko mieszkańców, ale także i nas obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Starajmy się też nie okazywać zbyt czule uczuć do partnera i oczywiście pamiętać o odpowiednim stroju, a już w szczególnie w sytuacji, kiedy wybieramy się zwiedzać meczet. Nie można nam wtedy wkładać krótkich spodenek, a panie dodatkowo muszą zasłonić ramiona i dekolt. Te zasady są tutaj surowo przestrzegane.

Z pewnością sam zauważysz, że pomimo tych ograniczeń, turyści są tutaj traktowani z ogromnym szacunkiem, dlatego też Ty jako turysta nie możesz negować czy przeciwstawiać się tym zasadom, które istnieją tutaj od lat.

Niesamowity Dubaj – musisz to zobaczyć

To miasto jest po prostu wspaniałe, pełne drapaczy chmur i bardzo nowoczesnych budowli. Tylko tutaj możesz zobaczyć wspaniałe Fontanny Dubaju, słynną Wieżę Arabów i imponujący, najwyższy budynek świata jakim jest Burdż Chalifa. Masz okazję, więc wjedź na 124 piętro tego budynku i zobacz, jak cudownie z góry prezentuje się to miasto. Warto to zrobić nocą, wtedy wygląd jest powalający. Będąc tutaj odwiedź także przy okazji olbrzymią galerię handlową, jaką jest The Dubai Mall. Z pewnością większej dotąd nie widziałeś. Dubaj to także wiele bardzo nowoczesnych parków wodnych i rozrywki. Wybierz się choćby do Wild Wadi – a atrakcji z pewnością Ci nie zabraknie. Patrząc na ten luksus odnosisz wrażenie, że jedyną rzeczą, jakiej tutaj brakuje, jest chyba tylko sztuczna wyspa? Oczywiście że jest i to nie jedna, a nawet trzy – wszystkie w kształcie liścia palmy. To jest Dubaj, tutaj wszystko jest możliwe. Jesteś ciekaw jak to wygląda? Koniecznie odwiedź wyspy Palmowe, bo nigdzie indziej takich nie zobaczysz.

Emiraty i ich zabytki.

Zjednoczone Emiraty Arabskie to także wiele miejsc kultu religijnego. Warto więc zobaczyć Wielki Meczet Sheikh Zayed, kolejny równie piękny Grand Mosque ,oraz oazę ciszy i spokoju w tym mieście jakim jest z pewnością Gurunanak Darbar Sikh Temple. Zabytki Zea to także piękne kościoły i katedry. Na wyróżnienie zasługują szczególnie St. Joseph’s Cathedral, oraz przepiękny kościół St. Andrews Church. Oczywiście to tylko niektóre, zainteresowani zwiedzaniem takich obiektów z pewnością znajda tutaj dużo więcej takich miejsc.

Co serwują w Emiratach?

Co tu dużo mówić, ta kuchnia łączy w sobie wiele kultur. Znajdziemy tutaj bardzo duży wybór dań bliskowschodnich z różnorodnych regionów, a także przysmaki charakterystyczne dla innych kuchni orientalnych. Tutaj popularna jest zarówno kuchnia libańska, jak i indyjska, oraz specjały kuchni irańskiej. Łatwo dostępna jest tu kofta , shawarma , czy kotleciki z ciecierzycy – czyli Falafel .