Dominikana – idealna destynacja wakacje

Dominikana - zachód słońcaJuż za kilka dni dosłownie wyruszasz w długo planowaną podróż na Dominikanę. Masz obawy przed tym, co nieznane? Niepotrzebnie, ponieważ wybrałeś miejsce wręcz idealne.
Ta podzielona na dwie części : wschodnią – Republikę Dominikany, oraz zachodnią – Republikę Haiti wyspa wulkanicznego pochodzenia jest po prostu przepiękna. Pobyt tutaj to dla Ciebie gwarancja spełnienia marzeń nie tylko o luksusowym wypoczynku, ale też wrażeń, jakich dotychczas nie miałeś okazji przeżyć.

Dominikana kusi pięknymi plażami

Nie wiem czy wiesz, ale właśnie ona jest nazywana Perłą Karaibów. Ta wyspa to przepiękny krajobraz niekończących się gajów palmowych, z rozległymi, pełnymi białego piasku plażami otoczonymi palmami kokosowymi, ale też pejzaż pełen górskich wzniesień. To jednak nie wszystko . Tutaj czeka na Ciebie ogromne bogactwo flory i fauny, napotkasz dziewiczą roślinność, a papugi ,czy krokodyle masz możliwość ujrzeć na każdym kroku. To miejsce, gdzie banana, czy cytrusa możesz po prostu zerwać. Tak, tak, to wszystko zobaczysz na własne oczy.

Dominikańczycy

Boisz się troszeczkę spotkania z ludźmi z zupełnie innej kultury? Niepotrzebnie. Tamtejsza ludność jest przyjaźnie nastawiona do turystów, a co więcej, są w stanie zrobić naprawdę wiele, byśmy czuli się u nich bezpiecznie i dobrze. Szybko też pewnie zauważysz, że jest to kraj, w którym mężczyzna wydaje się być najważniejszy. Trafne spostrzeżenie, ponieważ tak właśnie tutaj jest. Kobiety wydają się być niezauważane, za każdym razem choćby w restauracjach zawsze mężczyzna jest w pierwszej kolejności obsługiwany. Cóż, jaki „kraj taki obyczaj” – nie ma się czemu dziwić.

Najpiękniejsze zabytki Dominikany

Wyspa obfituje przede wszystkim we wspaniałe obiekty architektury, miejsca kultu religijnego, czy ważne miejsca historyczne. Niewątpliwie warto odwiedzić jeden z najbardziej reprezentacyjnych zabytków jakim jest Monumento a los Heroes de la Restauracion. Ważnymi punktami powinny być dla Ciebie także Catedral San Pedro Apostol, oraz Catedral San Felipe. Nie powinieneś też odpuścić sobie domu Krzysztofa Kolumba – Alcazar de Colon. Oczywiście, to jedne z najatrakcyjniejszych miejsc, ale ukazanych w dużym skrócie, ponieważ Dominikana skrywa ich zdecydowanie więcej.

Dominikana – to też zupełnie inna kuchnia

Nie obawiaj się jej jednak i śmiało sięgaj po specjały kuchni lokalnej. To będą z pewnością potrawy zupełnie inne od naszych, ale naprawdę przepyszne. Najpopularniejsze danie? La bandera Domincana – danie składające się z ryżu, fasoli i mięsa.