Malediwy – tutaj każdy chce być chociaż raz

Malediwy - panoramaBajeczne Malediwy są rajem na ziemi i nikt temu nie zaprzeczy. Pośród wielu atrakcyjnych turystycznie miejsc, właśnie one są niekwestionowanym liderem naszych wypraw.
Ten egzotyczny, wyspiarski kraj położony na Oceanie Indyjskim składa się z około 1 300 niewielkich koralowych wysp. Chętnych do wypoczynku nad turkusową wodą, na przepięknych, egzotycznych plażach, pośród rajskich wysepek i egzotycznych palm nie brakuje. Dzieje się tak nie bez przyczyny, ponieważ Malediwy są jednym z najpiękniejszych archipelagów na świecie. To przede wszystkim dla tych rajskich plaż i doskonałych warunków do uprawiania sportów wodnych tak chętnie wybieramy się właśnie tutaj.

Daleki, egzotyczny kraj, a więc inna religia

To ważne przede wszystkim dla tych, którzy pragną doświadczyć duchowej odmiany i poznać bliżej zasady innej religii. Tutaj obowiązuje Islam i to nie tylko mieszkańców, ale Ciebie turysto też i do pewnych zasad i Ty musisz się dostosować. Dla wielu to naprawdę duże przeżycie. Ta religia jest o wiele bardziej rygorystyczna od Twojej. Wymaga, byś nie spożywał publicznie alkoholu, ani w obecności innych nie okazywał czule uczuć swojej partnerce. Tutaj też panie muszą mieć na uwadze, że trzeba wybierać ubrania, które nie odsłaniają zbyt wiele. Przede wszystkim udając się do meczetu powinny zasłonić dekolt i ramiona – takie panują tutaj zasady. Trzeba uczciwie przyznać, że dla turystów nie stanowi to problemu i bardzo chętnie dostosowują się do nowych zasad.To przecież dla nas zupełnie nieznane dotąd przeżycie, a wybierając się do egzotycznych krajów, właśnie tego oczekujemy.

Stosunek mieszkańców do turystów

Mieszkańcy Malediwów do wszechobecnej obecności turystów są przyzwyczajeni . Są bardzo otwartymi i przyjaźnie nastawionymi do nas ludźmi. Łatwo zauważyć, że są ciekawi naszych zwyczajów i można odnieść wrażenie, że niekiedy próbują nas naśladować. Oczywiście, tylko do tego stopnia, na ile pozwala im religia, bo choć chętni do poznawania nowego, własne zasady stawiają zawsze na pierwszym miejscu.

Malediwy – to wiele ciekawych miejsc

Zabytków może zbyt wiele tutaj nie ma, ale z pewnością nie jest to dla większości przybywających tutaj problemem. Większość z nas zjawia się tutaj ze względu na cudowne plaże i trwające niemal cały rok lato. To jednak wcale nie znaczy, że nie ma tu innych, ciekawych miejsc. Jeśli poczujesz potrzebę zobaczenia czegoś naprawdę fascynującego, koniecznie wybierz się do stolicy – Male. Tutaj możesz zobaczyć Meczet Piątkowy ze wspaniałą złotą kopułą , którego ściany są wykonane z morskiego koralu. Niedaleko znajduje się także Pałac Sułtana. Ważnym punktem znajdującym się również w stolicy jest Muzeum Narodowe. To doskonały przykład architektury kolonialnej i warto, byś i ten obiekt zobaczył. Pomnik poświęcony ofiarom tsunami – Tsunami Monument też powinien Cię zainteresować.

Mówiąc o ciekawych miejscach na Malediwach nie sposób nie wspomnieć o malowniczych rafach koralowych. To właśnie dla nich wielu turystów tutaj przyjeżdża. To wspaniała okazja do podziwiania ogromnego bogactwa flory i fauny i będąc tu, nie sposób tego nie zobaczyć.

Malediwy to oczywiście zupełnie inna od naszej kuchnia

Inna wcale nie znaczy jednak, że mniej smaczna. Wręcz przeciwnie. To niesamowita mieszanka różnych wpływów: arabskich, indyjskich, a także afrykańskich. Jeśli chodzi o hotele, to fakt, serwują one najczęściej dania kuchni międzynarodowej. Warto jednak spróbować dań typowych dla Malediwów. Bardzo popularne są tutaj dania wegetariańskie, ale bazą dla większości tutejszych dań są ryby, a ściślej mówiąc tuńczyk. Najczęściej stosowanymi przyprawami są z wiórki kokosowe, cebula oraz chilli. Zastanawiasz się , jakie dania wybrać z obco brzmiącej karty? Z pewnością koniecznie musisz spróbować zupy kryjącej się pod nazwą garudhiya. Zawiera ona kawałki tuńczyka, a czasami nawet całą głowę ryby – smakuje jednak wyśmienicie. Specjałem tutejszej kuchni są także suszone ryby i ich też należy spróbować. Kolejnym daniem, które z pewnością będzie Ci smakować jest kurczak w marynacie z limonki, cebuli, przypraw i mleczka kokosowego.