Bułgaria – bliska odległość, wielkie możliwości

Położona w południowo – wschodniej części Europy Bułgaria, jest niezwykle popularnym kierunkiem naszych wakacyjnych wojaży. Niedaleka odległość i możliwość dotarcia własnym środkiem transportu nie są w tej sytuacji bez znaczenia. Atutem jest też pogoda, która z pewnością nie zawiedzie. Co jeszcze sprawia, ze tak chętnie wybieramy się na wakacje właśnie do Bułgarii?
Trzeba jasno powiedzieć, że jest to kraj, w którym każdy ma możliwość znaleźć coś dla siebie. Bułgaria to przecież nie tylko piękne plaże z turkusową wodą, ale też doskonałe miejsce dla pasjonatów gór – zróżnicowany krajobraz tego państwa umożliwia turystom spędzenie czasu w taki sposób, jaki najbardziej im odpowiada. Czujesz potrzebę zobaczenia fascynujących zabytków? Proszę bardzo, tego również tutaj Ci nie zabraknie.

Wspaniale zabytki

Bułgaria - jezioroNa pierwsze miejsce z pewnością zasługuje obiekt wpisany jest na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, czyli – Rilski Monaster . To największy prawosławny klasztor w tym kraju, który koniecznie trzeba zobaczyć. Pełną wrażeń dla każdego turysty z pewnością okaże się wizyta w Mielniku – tutaj zobaczysz usytuowane na pirińskich stokach domy i kościoły. Ten widok na długo pozostaje w pamięci i nie możesz będąc tutaj tego nie zobaczyć. Wielu turystów odwiedza też Bełogradczik by zobaczyć tamtejsze Skalne Miasto.

Mówiąc o zabytkach Bułgarii nie sposób nie wymienić stolicy -Sofii.To miasto jest pełne wspaniałych obiektów sakralnych, a na szczególne wyróżnienie zasługuje bazylika św. Zofii i sobór św. Aleksandra Newskiego.

Bułgaria – bez ograniczeń wynikających z religii

Ci z nas, którzy nie lubią ograniczeń wynikających z religijnej mentalności mieszkańców z pewnością poczują się tu idealnie, bo tutaj takich nie ma. Ucieszą się też z pewnością miłośnicy piwa, które nie dość , że jest tutaj bardzo tanie, to jeszcze można je spożywać wszędzie. Niewątpliwie dodatkowym plusem jest też gościnność Bułgarów, jak również ich bogata kultura – a już szczególnie muzyka folkowa, która jest kulturalną wizytówką tego państwa.

Specjały kuchni bułgarskiej – po prostu doskonałe

Bułgarzy to absolutni mistrzowie w przygotowywaniu dań z warzyw . Znajdziemy je tutaj pod wieloma postaciami: zapiekane, duszone, grillowane – smakują naprawdę wyśmienicie.Doskonałe są również tutejsze sałatki i po nie też warto sięgnąć. Nie oznacza to wcale, ze pokrzywdzeni są miłośnicy dań mięsnych. Im trzeba zaproponować na przyrządzone na grillu w postaci kulek lub wałków mięso mielone zwane kebabcze.