Hiszpania – luksusowe kurorty i wspaniałe zabytki

Słoneczna, słynąca z flamenco, corridy i z chorizo Hiszpania to częsty kierunek wakacyjnych wyjazdów. Od wielu lat właśnie ona jest niekwestionowanym numerem jeden na liście najchętniej odwiedzanych miejsc. Poznając Hiszpanię bliżej, nie ma możliwości, by się nie zakochać w tym kraju. Dlaczego? Powodów tej fascynacji można znaleźć wiele.Co takiego niesamowitego napotykamy, co każe nam ponownie tutaj wracać? Tych magnesów jest naprawdę wiele.

Hiszpania - plażaHiszpanie – niesamowicie wyluzowany naród

W tym przypadku nie ma absolutnie żadnej przesady. Prawda, zachowują się głośno, spontanicznie i bez jakiegokolwiek skrępowania komentują urodę mijanych kobiet, ale nie dają się nie lubić. Turyści nie mogą wyjść z podziwu, w jaki sposób Hiszpanie odnoszą się do nieporządku w restauracjach. Tutaj nie jest to uważane za niedbalstwo – wręcz przeciwnie – jest to doskonałym wyznacznikiem popularności lokalu. Nikt tu się takimi rzeczami nie przejmuje, a ogólna atmosfera wyluzowania udziela się także turystom.

Hiszpania i jej zabytki

To przede wszystkim wspaniałe zabytki architektoniczne. Godna uwagi z pewnością jest Segowia,słynąca ze wspaniałego, rzymskiego akweduktu, jak i przepiękna starówka Barcelony. Interesującym dla turysty miastem okaże się również Madryt. Krajobraz Hiszpanii to także kościoły, meczety i synagogi , których zwiedzanie też powinno stać się obowiązkowym punktem pobytu tutaj.

Porywające zabawy Hiszpan

To właśnie one są tym magnesem, który każe nam tu wracać. W tym przypadku przoduje oczywiście La Tomatina – czyli Święto Pomidora, które rokrocznie do niewielkiego miasteczka Bunol przyciąga prawdziwe tłumy. Toczenie bitwy na pomidory z miejscową ludnością to dla turystów ogromne przeżycie, którego w żadnym innym miejscu nie doświadczą.

Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o kolejnej atrakcji, jaką jest bieg byków. Widok wypuszczonych na wąskie i kręte uliczki zwierząt, za którymi podążają ludzie jest niesamowitym wydarzeniem. Tak potrafią się bawić tylko Hiszpanie, nikt inny.

Oczywiście, spragnieni jeszcze mocniejszych wrażeń mogą przyjrzeć się także corridzie – jednak ta ma o wiele mnij zwolenników, niż wyżej wymienione wydarzenia.

Hiszpania to cudowne warunki do plażowania

Mówiąc o niecodziennych zwyczajach Hiszpan, całkowicie pominęliśmy fakt, że ten kraj jest wręcz stworzony do tego, by wylegiwać się na skąpanych w słońcu plażach Teneryfy. To także niezwykle ekskluzywne kurorty. Czy temu wszystkiego można się oprzeć?