Egipt – najbardziej pożądana destynacja na wakacje

Egipt - SfinksNie znajdziemy chyba na świecie takiej osoby, która nie uległaby fascynacji tym państwem. Egipt słynący przede wszystkim ze wspaniałych piramid, to jeden z najczęstszych kierunków na wymarzone, egzotyczne wakacje. Nie ma się czemu dziwić. Państwo mogące się pochwalić tysiącami lat historii, potężnymi władcami, których ślady panowania można podziwiać do dziś – po prostu nie może nie być atrakcyjne. Jasno trzeba jednak zaznaczyć, że nie tylko ze względu na niepowtarzalne zabytki jest tak chętnie odwiedzane. To przede wszystkim inna kultura, obyczaje no i co tu dużo mówić – zupełnie inny od naszego klimat i atrakcje, których nie sposób przeżyć nigdzie indziej. Taka mieszanka różnorodności plus niesamowite zabytki nie mogą nie przyciągać turystów.
Położony w w Północno – Wschodniej Afryce, w strefie klimatu zwrotnikowego Egipt gwarantuje przede wszystkim wspaniałą, jakże różną od naszej pogodę. Bardzo luksusowe kurorty, gorące, afrykańskie słońce, turkusowe morze, piaszczyste plaże, rafy koralowe, idealne warunki do nurkowania i kitesurfingu, największy wybór aquaparków, wspaniała egzotyczna przyroda. Do tego wszystkiego jeszcze dodaj możliwość wybrania się na safari na wielbłądzie – i już otrzymujesz wymarzone miejsce do wypoczynku.

Mieszkańcy Egiptu

Egipcjanie są naprawdę niesamowitym narodem. Tutaj każdy stara się pomóc biedniejszemu i słabszemu – to też wielcy patrioci, ale trzeba znaczyć, że w stosunku do turystów też są bardzo mili. Pozwól handlarzowi na prezentację swoich towarów, a przekonasz się, że nawet jeśli nic nie kupisz, nie weźmie Ci tego za złe, a z pewnością pozwoli Ci skosztować jakiś przypraw, czy powąchać perfum. Jeśli Cię polubi i nawiążesz z nim dialog być może zaprosi Cię nawet do swojego domu, choćby na herbatę. Egipcjanie są otwarci i sympatyczni, Kiedy nawołują na ulicy do zakupu swoich towarów nie bądź negatywnie nastawiony, ponieważ zachęcanie do kupna i targowanie się to odwieczny element ich kultury.

Egipt – tajemniczy świat faraonów

Przejdźmy w tym momencie do tego, co w Egipcie fascynuje najbardziej, czyli do zabytków. Na pierwsze miejsce bez wątpienia trafią wspaniałe Piramidy w Gizie. Największa z tego zespołu – monumentalna piramida Cheopsa jest jednym z siedmiu zachowanych do dziś cudów starożytnego świata. Koniecznie musisz zobaczyć też najstarszą, murowaną budowlę świata, jaką jest piramida Dżosera. Odwiedź także Klasztor św. Katarzyny i nie dopuść do tego, by ominęła Cię wizyta w mieście zwanym „Perłą Morza Śródziemnego” jakim jest Aleksandria. To tutaj znajdziesz takie zabytki jak podwodne ruiny Montazah i katakumby Kom el-Shouqafa. Będąc w Egipcie nie sposób nie zobaczyć też Oazy Dakhla, Luksoru, czy zespołu świątynnego w Karnaku. Niesamowite wrażenie mogą zrobić na Tobie także świątynia grobowa Ramzesa II i Dolina Królów.

Egipt to także atrakcje niedostępne w żadnym innym miejscu. Jeśli ktoś zaproponuje Ci wzięcie udziału w wydarzeniu „Światło i dźwięk” nie oponuj, a wrażenia jakie doświadczysz, zostaną z Tobą na zawsze. Warto się wybrać, tym bardziej, że obecnie takie spektakle mogą mieć polską narrację. Będąc w Egipcie poczuj też niczym niezmącony spokój i odwiedź Wielkie Morze Piasku – jedno z największych pól wydmowych na świecie. Pooglądaj także bajecznie kolorową rafę z fantastycznym kolorowym światem flory i fauny. Takich niecodziennych atrakcji Egipt ma w swojej ofercie naprawdę wiele i nie sposób w tym miejscu wszystkich wymienić. Tutaj po prostu trzeba być.

Egzotyczny kraj- egzotyczne jedzenie?

Oczywiście, że tak. Egipska kuchnia łączy w sobie zarówno tradycje krajów śródziemnomorskich jak i Bliskiego Wschodu. Najprościej mówiąc, to kombinacja warzyw i mięs polewanych sosami i przyprawianych wieloma przyprawami. Oczywiście, ze względów religijnych nie znajdziemy tutaj potraw z wieprzowiny. Najpopularniejsze dania, których trzeba spróbować? Na pierwszym miejscu z pewnością będzie kofta, czyli pikantne kotleciki z jagnięciny, oraz oczywiście tradycyjny kebab. Tutaj smakuje o wiele lepiej niż u nas.