Wakacje w Grecji w rodzinnym gronie

Podróżni planujący wypoczynek w Grecji mogą przebierać między malowniczymi kurortami, oferującymi wiele wrażeń przez cały dzień. Jednak organizując wczasy w rodzinnym gronie, należy zwrócić przede wszystkim uwagę na dostępność atrakcji dla najmłodszych.

Grecja

Zabawy z animatorem

Coraz więcej hoteli w greckich kurortach oferuje swoim gościom ciekawe programy polskojęzycznych animacji dla dzieci. Opcja dostępna jest dla wczasowiczów mających od 3 do 12 lat, uczestnictwo w większości zabaw jest bezpłatne. Zajęcia zazwyczaj odbywają się w dwóch grupach wiekowych, dzięki czemu łatwiej dostosować ich profil do wszystkich uczestników. Z  opcji tej naprawdę warto skorzystać, animacje nie tylko pomagają zabić nudę, w ich trakcie dzieci zdobywają też wiele przydatnych umiejętności. Poza tym zabawa z animatorem pozwala dziecku nawiązać nowe znajomości i spędzić czas bardziej produktywnie. Natomiast rodzice, uwalniając się na kilka godzin od dzieci, mają okazję w końcu wypocząć i zrelaksować się. Animacje organizowane są przez sześć dni w tygodniu rano oraz wieczorem, niektóre zabawy wymagają uprzednich zapisów.

Atrakcje na terenie ośrodka

W greckich kurortach bez problemu znajdziemy hotele idealnie przystosowane dla rodzin z dziećmi. Takie ośrodki przeważnie usytuowane są z dala od miejskiego zgiełku, w ich okolicy znajdziemy z kolei nowoczesne Aqua Parki i wesołe miasteczka. W obu miejscach doskonale spędzimy czas w rodzinnym gronie, dostępne są tam atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W hotelu o profilu rodzinnym na pewno natrafimy na plaże przystosowaną dla najmłodszych uczestników, z łagodnym i gładkim wejściem do morza, opieką ratownika i leżakami. Poza tym w hotelu będziemy mieli do dyspozycji bardzo dobrze zaopatrzony plac zabaw, położony w zacienionym miejscu, gdzie dzieci i rodzice będą mogli odpocząć nieco od słońca. Hotele o podwyższonym standardzie oferują też sporo atrakcji dla aktywnych, takich jak boiska sportowe, korty tenisowe, pola golfowe czy centra Spa, niektóre z nich mogą wymagać dodatkowej opłaty. Na samej plaży można też wypożyczyć maskę z fajką i płetwami, aby dziecko mogło obserwować piękne okazy morskiej przyrody, widoczne już kilka metrów od wody.

Hotel z udogodnieniami dla najmłodszych

Wybierając hotel na wakacje w Grecji, warto dowiedzieć się, czy nie posiada on żadnych barier architektonicznych, które będą uciążliwe w trakcie spacerów z dzieckiem w wózku. Dobrze będzie też ustalić, czy na terenie ośrodka można wypożyczyć kojec, łóżeczko czy wózek dla dziecka, pozwoli to zaoszczędzić sporo miejsca w walizce. Coraz częściej sklepy hotelowe zaopatrzone są też w kompletną wyprawkę dla najmłodszych, w tym w pieluchy, kaszki czy mleka modyfikowane. Obecnie większość hoteli w Grecji zatrudnia profesjonalne opiekunki do dzieci, które odpłatnie zajmą się naszą pociechą nawet przez kilka godzin. Osoby podróżujące z małymi dziećmi często nie płaca za ich nocleg ani wyżywienie, dzięki temu można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.