Egipt – tutaj wrażeń dostarcza wszystko

EgiptEgipt jest tym państwem, w którym każdy choć raz chciałby się znaleźć. Jego wspaniałe zabytki są znane chyba wszystkim i to często właśnie one są tym powodem, który każe nam pojechać właśnie tam. Biorąc jednak pod uwagę wszystkie aspekty pobytu tam, trzeba uczciwie przyznać, że jest to niekwestionowany numer jeden pośród wszelkich destynacji na urlop.
Już samo położenie Egiptu w w Północno – Wschodniej Afryce, w strefie klimatu zwrotnikowego daje gwarancję doskonałej pogody, a co za tym idzie możliwość korzystania ze słonecznych promieni. Dodając do tego luksusowe kurorty, jakimi są Hurghada i tak samo u nas sławny Sharm El Sheikh – już otrzymujemy to, czego większość oczekuje na wakacjach, czyli doskonałej pogody do plażowania i eleganckiego hotelu. Jeśli chodzi o Egipt, to dopiero początek. Rozległe, przejrzyste plaże, turkusowa woda, możliwość uprawiania sportów wodnych, kurorty o najwyższym, światowym standardzie i wiele zabytków, dodatkowo zetknięcie z zupełnie innymi obyczajami – w Egipcie to wszystko będzie możliwe.

Islam – tu każdy musi się podporządkować jego zasadom

Bez znaczenia jest, czy jesteś turystą, czy mieszkańcem. Tutaj obowiązują wszystkich takie same zasady bez wyjątku. Przede wszystkim zakaz spożywania alkoholu w miejscu publicznym i nadmierne okazywanie uczuć są tutaj sprzeczne z zasadami. Panie powinny pamiętać, by ich strój nie odsłaniał zbyt wiele – przede wszystkim ramiona i dekolt powinny być zakryte (zwiedzając meczet musisz to obowiązkowo wziąć pod uwagę). Ważnym świętem jest tutaj Ramadan. Mieszkańcy nie mogą wówczas spożywać posiłków od wschodu do zachodu słońca. Nie musisz aż tak pościć, ale nie spożywaj w tym czasie niczego publicznie.

Zabytki Egiptu

Co warto zobaczyć? Przede wszystkim świadectwo bogatej i długiej historii Egiptu – czyli Piramidy w Gizie, warte odwiedzin jest też miejsce spoczynku egipskich władców czyli Dolina Królów. Na liście koniecznych do obejrzenia powinien znaleźć się także wykuty z jednego bloku skalnego posąg leżącego lwa z ludzką głową – czyli Wielki Sfinks. Egipt to także wspaniałe świątynie. Warto zajrzeć do Świątyni Luksorskiej, w Abu Simbel, czy w Karnaku. To oczywiście jedynie wierzchołek tego, co to państwo może nam zaoferować, ponieważ na brak zabytków nikt tutaj nie narzeka.

Egipskie jedzenie

Pyszne. Bardzo popularnym daniem jest tutaj pikantne kotleciki z jagnięciny – tzw. kofte, , przepyszne kushari, które bardzo przypomina nasza zapiekankę. Koniecznie sprobuj też ful medames – z pewnością Ci posmakuje.