Kuba – urocza wyspa pośród wspaniałych raf

Kto z nas nie lubi podróżować? Jedni z nas wyruszają po to, by znaleźć ciszę i pokój podczas urlopu i wylegiwać się na przepięknych plażach, by po roku pracy wreszcie wypocząć. Drudzy po prostu kochają odwiedzać dalekie kraje, poznawać inne kultury i fascynować się wspaniałymi zabytkami. W ofercie takich miejsc na świecie jest naprawdę dużo.

Odległa Kuba – doskonała destynacja na podróż marzeń

KubaTo idealne miejsce dla tych, którzy pragną zaznać orientu i przenieść się w zupełnie inne obyczaje. Piękna Kuba położona w Ameryce Środkowej na Morzu Karaibskim, leżąca w klimacie podzwrotnikowym i otoczona przepięknymi rafami koralowymi nie może nie fascynować. Znana przede wszystkim z rajskich plaż, kubańskich cygar i salsy na ulicach jest w stanie zaoferować naprawdę wiele więcej. To gwarancja zupełnie nowych dla nas wrażeń. Nie ma tu obowiązującej religii, śmiało można powiedzieć, że nie obowiązuje żadna etykieta. Możemy odnieść wrażenie, że mieszkańcy żyją z dnia na dzień, zawsze uśmiechnięci, weseli – ogólnie bardzo wyluzowani. Oczywiście są też bardzo gościnni w stosunku do turystów.

Fascynujące zabytki

Ci, którzy przyjechali tutaj przede wszystkim zwiedzić ciekawe miejsca, z pewnością nie będą zawiedzeni. Warto udać się do Hawany i zobaczyć wspaniały stary rynek wraz z przyległymi, niewielkimi uliczkami – Plaza Vieja, dom Ernesta Hemingwaya – Finca Vigía, czy podziwiać widoki ze starej twierdzy El Morro. Koniecznie trzeba zobaczyć także jeden z nielicznych przykładów barokowej architektury sakralnej z cechami asymetrycznymi , jakim jest kościół – Havana Cathedral, oraz piękny stary budynek Ferrer Palace. To tylko nieliczne z punktów, które mogą zainteresować wytrawnego podróżnika, ponieważ na Kubie znajdziemy ich naprawdę wiele więcej.

Różnorodność kubańskiej kuchni.

Ten, kto miał okazję tutaj być, z pewnością nie będzie zaprzeczał temu stwierdzeniu. Wszystkie hotele na Kubie oferują dania międzynarodowe, dlatego też dla spragnionego egzotyki turysty to nie jest dobre rozwiązanie. Chcesz posmakować specjałów kuchni kubańskiej? Nic straconego, wystarczy, jeśli wybierzesz się na posiłek do tamtejszych barów. Tutaj znajdziesz dania bogate w ryż i warzywa strączkowe – bo kubańska kuchnia na nich bazuje. Popularne na Kubie dania? Tradycyjne tutejsze danie składa się przede wszystkim z ryżu i czarnej fasoli – moros y cristianos. Serwuje się również dania z mięsa drobiowego czy wieprzowego, oraz duży wybór wszelkiego rodzaju sałatek owocowych.