Grecja w pojedynkę – jak urozmaicić wakacje?

Wakacje spędzone na jednej z greckich wysp na długo pozostają w pamięci turystów. Tamtejsze kurorty zapewniają wiele interesujących atrakcji, również dla osób podróżujących w pojedynkę. Jakich wrażeń można spodziewać się na wakacjach w Grecji?

Hotel z animacjami

Hotel

Nowoczesne hotele dbają o komfort każdego ze swoich gości, dlatego coraz częściej możemy w nich spotkać się z animacjami dla dorosłych. Są to specjalne zajęcia grupowe prowadzone przez wykwalifikowanych animatorów, których zadaniem jest integracja gości w trakcie wspólnej zabawy. Każdego dnia można spodziewać się innego programu zajęć, mogą to być zawody sportowe na boisku czy basenie, konkursy artystyczne, kalambury i wiele innych. Poza tym wieczorami greckie hotele przygotowują specjalne programy artystyczne, które dostępne są dla każdego gościa za darmo. W ich trakcie można posłuchać koncerty na żywo, zobaczyć sztuczki magiczne i akrobatyczne, czy podziwiać talent par tanecznych.

Atrakcje na wybrzeżu

W trakcie wakacji na wyspach greckich (Przykładowe oferty tutaj) większa część czasu spędzamy na plaży. Nic w tym dziwnego, w końcu czeka tam na turystów znacznie więcej atrakcji niż pływanie w morzu i opalanie się. Również osoby aktywne będą mogły spędzić czas konstruktywnie, korzystając z wypożyczalni sprzętu sportowego i zapisując się na lekcje z instruktorem. W Grecji panują doskonałe warunki do uprawiania wielu dyscyplin, m.in. nurkowania, kite, snorkelingu windsurfingu, kajakarstwa czy surfingu. Poza tym można tam także wypożyczyć rower wodny czy motorówkę, a także przejechać się na nartach wodnych. Ciekawym urozmaiceniem wakacji każdego singla będzie też wzięcie udziału w rejsie statkiem. Niemalże codziennie z greckich portów odpływają statki wypełnione turystami, na których oprócz podziwiania pięknych widoków, można raczyć się egzotycznymi drinkami oraz lekkimi przekąskami, a także zwiedzić okoliczne dzikie plaże i popływać w morzu.

Najciekawsze wycieczki

Na każdej z greckich wysp czeka mnóstwo zabytków i atrakcji turystycznych, które można podziwiać w trakcie jednej z wielu wycieczek fakultatywnych. Podróżni odwiedzający Kretę mogą odwiedzić malowniczy płaskowyż Lassithi pełen sennych wiosek greckich, którego największa atrakcją jest Jaskinia Zeusa, legendarne miejsce narodzin tego greckiego boga. Będąc w regionie koniecznie trzeba pojechać do Knossos, gdzie znajdziemy jedno z ciekawszych wykopalisk architektonicznych na świecie. Znajdziemy tam monumentalny pałac o tej samej nazwie, pełen ukrytych komnat i długich korytarzy, w którego podziemiach według mitów przetrzymywany był potwór Minotaur. Również na Korfu nie brak ciekawych miejsc wartych odwiedzenia w ramach wycieczki fakultatywnej. Na szczególna uwagę zasługuje Pałac cesarzowej Sissi w Achillionie, z pięknymi ogrodami i bogato zdobionymi komnatami, czy też stolica wyspy, Kerkyra, ze swoją wspaniałą, doskonale zachowaną starówką, pełna pięknych, weneckich budowli. Z kolei na wyspie Kos najciekawszymi zabytkami są ruiny starożytnej świątyni oraz średniowiecznego zamku Joannitów w Asklepionie.