Hiszpańskie słońce przyciągnie wszystkich zakochanych

Słoneczna Hiszpania to dosłownie raj na ziemi dla tych, którzy pragną spędzić wyśmienity czas i przeżyć niezapomniane chwile z bliskim sobie człowiekiem. Co roku kraj ten odwiedzają miliony turystów z całego świata, ponieważ znajduje się tam nie tylko złociste, gorące wybrzeże z licznymi plażami – Hiszpania to też kraj obfitujący w najróżniejsze zabytki i ciekawe miejsca w dużych miastach.

Położona w południowej Europie, styka się z Morzem Śródziemnym oraz Oceanem Atlantyckim, dlatego odnajdzie się tam każdy, kto preferuje wypoczynek na plaży w najróżniejszych kurortach nadmorskich. Być może właśnie dlatego, a także dzięki swoim niebanalnym zabytkom architektonicznym Hiszpania jest jednym z 10 najczęściej odwiedzanych przez turystów z całego świata krajów.

Nie zasypiające miasta

Madryt, Barcelona, Walencja, Sewilla, Saragossa, Bilbao, Kordoba – to tylko kilka spośród najbardziej znanych, ogromnych miast Hiszpanii (dwa pierwsze często stanowią numer jeden na liście miejsc do odwiedzenia przez ludzi, wybierających się do tego kraju). Niezależnie od pory dnia i nocy, tętnią gwarem, zabawą i życiem w kafejkach, restauracjach, klubach i najróżniejszych centrach rozrywki i rekreacji, co można wykorzystać i zrelaksować się ze swoją drugą połówką tuż po całodziennym zwiedzaniu obcej od naszej kultury.

Sercem Madrytu, czyli stolicy Hiszpanii jest Puerta del Sol, czyli owalny plac, z każdej strony otoczony wiekowymi domami. Warto zaznaczyć, że to właśnie dlatego Hiszpania jest doskonałym pomysłem na romantyczny wyjazd – jest w niej niesamowicie wiele pięknych placów, alejek i innych miejsc, w których można się zwyczajnie wieczorem przespacerować i podziwiać miejscową architekturę.

Będąc w Barcelonie nie sposób nie zobaczyć atrakcji, które oferuje. Między innymi zabytki unikalnej starówki, wzgórze Montjuic, kiedyś będące siedzibą fortyfikacji, z których jedną z nich podziwiać możemy do dziś, i z którego rozciąga się piękny (i z pewnością romantyczny) widok na port. Oprócz tego, zwolennicy futuryzmu odnajdą się tutaj w robiącej wrażenie modernistycznej architekturze, na czele której stoi słynna Sagrada Familia, czyli secesyjny kościół autorstwa Antoniego Gaudiego.

Połączyć damsko-męskie zainteresowania

Kibic na meczu w Barcelonie

Z czego jeszcze słynie Hiszpania? Oczywiście z światowej sławy klubów piłkarskich. Skoro jesteśmy już przy Barcelonie, nie sposób nie wspomnieć o tym, że to tam znajduje się największy stadion piłkarski w Europie, na którym odbywają się mecze FC Barcelony. Jest on w stanie pomieścić niemalże 100 tysięcy ludzi, a arena spełnia najwyższe standardy konstrukcyjne. Nie można nie zauważyć, że wybierając się ze swoją wybranką na wakacje do Hiszpanii, można doskonale połączyć damsko-męskie zainteresowania: kobieta będzie miała dla siebie do wyboru niezliczone plaże, ośrodki rekreacji oraz restauracje, mężczyzna – stadion (przy odrobinie szczęścia i mecz) oraz dostęp do wszelkich interesujących go informacji w zakresie piłki nożnej. Na takim wyjeździe nie ma możliwości konfliktu – każdy – i jedna, i druga strona będą zadowolone.

Jeszcze raz o plażach

Kolejnym, bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów miejscem jest ciągnąca się wzdłuż północnego wybrzeża Morza Śródziemnego Costa Brava, oznaczająca Dzikie Wybrzeże, gdzie, pośród skalistych klifów powstało mnóstwo ośrodków wypoczynkowych. To samo dotyczy Costa Blanca oraz Costa del Sol, obie, pomimo prawdziwych tłumów ludzi w sezonie, uważane są za jedne z najlepszych miejsc do wylegiwania się na plaży w Europie. Zakochani z pewnością będą mogli tutaj ziścić swoje oczekiwania – po całodziennym plażowaniu i popijaniu chłodnych drinków, mogą podziwiać zachodzące nad taflą wody słońce, co od wieków uznawane jest za jedną z najbardziej romantycznych rzeczy.

Wychodzi na to, że Hiszpania jest pomysłem idealnym – nie tylko odpoczynek na plaży i w kurortach, ale również unikalne zabytki, wyjątkowa, stara architektura i przede wszystkim – dobra zabawa we dwoje!