Indie – przyciągają jak magnes

Położone w Południowej Azji Indie to miejsce, do którego wielu chętnie by się wybrało. Kuszą nie tylko własną egzotyką, ale też niesamowitą różnorodnością religii i kultur. Znane przede wszystkim ze świętych krów i herbaty, trzymają w zanadrzu wiele fascynujących zabytków i miejsc. To wszystko czyni ich niezwykle atrakcyjnym kierunkiem nie tylko wakacyjnych wyjazdów.

Egzotyka na każdym kroku

IndieIndie to państwo wielu religii, a o niektórych zapewne większość z nas jeszcze nie słyszała. Bo czy zaratusztrianizm, dżajnizm, czy sikhizm cokolwiek nam mówią? Absolutnie nic, ale to i tak nie wszystkie, z którymi właśnie w Indiach można się zetknąć. Tutaj istnieje także hinduizm, islam, buddyzm, spotkamy tu także wielu chrześcijan. Czy to nie jest wyjątkowa mieszanka? Oczywiście, że tak, a będąc tutaj mamy możliwość doświadczyć chociaż niewielkiej cząstki każdej z nich i to jest najbardziej fascynujące.Niezwykle osobliwy jest też klimat indyjskich ulic. Dla tych, którzy są tutaj pierwszy raz przerażającym widokiem może być ilość osób żebrzących na ulicach. Trzeba tu być kilka razy, by dostrzec, że najczęściej jest to spowodowane nie koniecznością, a wyborem, ponieważ tutaj jest to dosyć dochodowym zajęciem.

Niepowtarzalne zabytki – kolejny wabik dla kochających historię

Miejsc historycznych można znaleźć tutaj naprawdę wiele. Tadź Mahal, kompleks budowli obronnych Amber, wspaniała twierdza Mehrangarh, czy zachwycająca świątynia sikhijska – Gurudwara Bangla Sahib to jedynie kilka z historycznych zabytków tego państwa. Indie to także wiele miejsc kultu religijnego. To przede wszystkim świątynie, wśród których na szczególną uwagę zasługują świątynia Swaminarayan Akshardham, czy Złota Świątynia. Indie to także wspaniałe starożytne ruiny, wśród których naprawdę warte obejrzenia są Chennakesava Temple, czy wspaniałe Monuments at Mahabalipuram. Zwiedzanie ich dostarcza niesamowitych atrakcji każdemu.

Egzotyczny kraj – co zatem można tutaj zjeść?

Takie pełne obaw pytanie z pewnością zadaje sobie wielu przed przyjazdem tutaj. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ indyjska kuchnia jest doskonała, a swój kulinarny raj na ziemi z pewnością odkryją tutaj wegetarianie. Tutejsze dania charakteryzuje przede wszystkim ostrość. Najpopularniejsze w Indiach dania to Aloo Tikki, czyli ziemniaczane hamburgery podawane z sosem, ryż serwowany z warzywami lub innymi dodatkami .Bardzo popularne jest tutaj także pikantne ciasto pieczone na parze – Dhokla i naturalnie Kofta, czyli kuleczki z warzyw bądź mięsa.