Bułgaria poza sezonem – przygotuj się do wymarzonego urlopu!

Kiedy Bułgarię opuszczają tłumy turystów, wciąż panują idealne warunki pogodowe do zwiedzania i błogiego relaksu nad szmaragdowym morzem. Jeśli planujesz wypoczynek poza szczytem sezonu, koniecznie przeczytaj nasz poradnik i ciesz się z beztroskich wakacji. Zapraszamy do lektury!

Jak się spakować na wakacje poza szczytem?

Zawartość urlopowej walizki na wiosenne czy jesienne wojaże po Bułgarii nieco różni się od tej letniej. Przede wszystkim warto mieć na uwadze, że temperatura może okazać się niższa o kilka stopni, szczególnie nocą. Warto więc zabrać ze sobą trochę cieplejszych ubrań, a przede wszystkim coś od deszczu. Jednocześnie, nawet w maju czy październiku zdarzają się upalne dni, kiedy przyda się zarówno strój kąpielowy, jak i krem z filtrem przeciwsłonecznym. Jeśli planujesz podróż późną jesienią czy wczesną wiosną, zapewne zamierzasz więcej zwiedzać, niż przesiadywać na piaszczystej plaży. Zabierz więc ze sobą wygodne buty – najlepiej takie, które wypróbowałeś już na dłuższych dystansach. W kraju znajdziesz zarówno góry, jak i podmokłe, nizinne tereny, dlatego dobrym pomysłem okaże się obuwie trekkingowe, które sprawdzi się w każdych warunkach.

Wakacyjne wydatki

Poza ścisłym, letnim szczytem ceny wycieczek oraz noclegów maleją, ale nie warto nastawiać się na drastyczne obniżki w miejscach takich jak sklepy spożywcze, stoiska z pamiątkami czy restauracje. Miejscowi próbują skorzystać jeszcze z okazji do zarobku, dlatego lepiej zabrać ze sobą więcej gotówki i później zamienić ją z powrotem na złotówki, niż w pośpiechu szukać bankomatu lub kantoru. Jesienią, wiosną i zimą można natomiast trafić na naprawdę dobre oferty last minute, w tym popularne wakacje w stylu all inclusive. To dobry sposób na ekskluzywne wakacje w spokojnej, relaksującej atmosferze.

Baza noclegowa i atrakcje Bułgarii

Urlop poza sezonem to najlepsza okazja do znalezienia luksusowego noclegu w bardzo korzystnej cenie. Popularne kurorty, takie jak Varna, Złote Piaski czy Burgas pustoszeją, dlatego z łatwością wyszukasz hotel blisko morza czy też z widokiem na zielony park. Pamiętaj jednak, by zarezerwować go z wyprzedzeniem i upewnij się, czy w ofercie dostępne są wszystkie atrakcje, które działają latem. Może okazać się bowiem, że basen czy centrum SPA funkcjonuje tylko od czerwca do września, a restauracja ma mocno ograniczone godziny serwowania posiłków. Zaplanowałeś zwiedzanie? Jeszcze przed wyjazdem dowiedz się, czy wybrane przez Ciebie punkty są nadal dostępne dla odwiedzających. Jeśli okaże się, że nie, zawsze będziesz mógł zmienić swoje plany i wyszukać równie ciekawe atrakcje. Planowanie urlopu poza sezonem nie różni się tak bardzo od organizacji letniej wycieczki. W Bułgarii przez cały rok możesz zachwycać się pięknymi wschodami słońca nad malowniczym Morzem Czarnym, spacerować po urokliwych miasteczkach i zielonych parkach. Wyszukaj najlepszą ofertę, zarezerwuj wycieczkę i ruszaj na wspaniały wypoczynek.