Grecja – ciepły kraj pełen fascynujących zabytków

Grecja - morzeWielu z nas cel wakacyjnych wypraw ma już zaplanowany, ale są też wśród nas i tacy, którzy pośród wielu atrakcyjnych ofert po prostu nie mogą się zdecydować, a czas biegnie. Najwyższy czas, byś podjął wreszcie jakąś decyzję. Byłeś może już w Grecji? Jeśli nie, to powinna być dla Ciebie najlepsza destynacja na wakacje.
Bez znaczenia w tym momencie jest fakt, czy lubisz leniwy wypoczynek na pięknej plaży, Twoim hobby jest uprawianie sportów wodnych, czy też uwielbiasz zwiedzać. Grecja to wszystko Ci oferuje.

Grecja to nie tylko wspaniałe plaże

Położona w południowej części Półwyspu Bałkańskiego Grecja oferuje nie tylko doskonałe warunki do leniwego wypoczynku na przepięknych plażach. Tutaj również swoje miejsce znajdą miłośnicy sportów wodnych. Zakwaterowani w luksusowych kurortach z pewnością cudownie odpoczniemy skąpani promieniami letniego słońca. Będąc tu, nie jesteśmy jednak w stanie nie potwierdzić, że Grecja ma też drugie oblicze, jeszcze bardziej fascynujące.

Wspaniałe zabytki sztuki

Jak niewiele innych krajów, właśnie Grecja może się poszczycić ogromną ilością atrakcyjnych dla turysty miejsc. Ślady historii można znaleźć w zasadzie na każdym kroku. Odwiedź sławną , najstarszą zachowaną tutaj budowlę jaką jest Rotunda św. Jerzego w Salonikach. Zachwyt do dziś wzbudza słynny zespół klasztorów powstały u stóp gór, czyli tzw. Meteory. By później nie żałować, zobacz jeszcze starożytną budowlę tzw, Odeon . Na tej liście oczywiście nie może zabraknąć jednego z najbardziej słynnych zabytków jakim jest Grób Agamemnona . Będąc na wakacjach w Grecji, po prostu nie sposób nie zobaczyć ich wspaniałych śladów przeszłości, które fascynują do dziś.

Grecy kochają swoje państwo

Są bardzo dumni ze swojej przeszłości i uważają swój kraj za najlepszy na świecie . Są przywiązani do swoich tradycji i wciąż zafascynowani własnym krajem . Nie powinniśmy z nimi podejmować tego tematu, a już tym bardziej, jeśli mamy inne zdanie. Drażliwym może okazać się także temat religii. Trzeba dodać, że w stosunku do turystów są niezwykle pomocni i zawsze uśmiechnięci.

Grecka kuchnia

Ona również sięga korzeniami do tradycji. Oczywiście przez lata uległa zmianom, ale do dnia dzisiejszego jej podstawę stanowią pszenica, oliwa i wino, oraz świeże warzywa. Najpopularniejsze dania? Z pewnością na pierwszym miejscu będzie pyszna Mousaka, smaczne Souvlaki , czy smażone z cukinii placuszki zwane Kolokithokeftedes . Wybierając z menu te potrawy będziesz miał pewność, że kosztujesz tradycyjnych smaków Grecji.