Bali – moc niecodziennych doznań

Wyjazd do dalekiego, egzotycznego kraju to marzenie wielu. Inna kultura, obyczaje, odmienny klimat, ciekawe zabytki – to wszystko kusi, a my coraz chętniej tym pokusom zaczynamy ulegać. Wyruszamy więc w świat coraz dalej i dalej, a naszymi celami podróży są nawet tak odległe miejsca jak Indonezja.

Co nas ciągnie aż tak daleko?

Indonezja - surferWiele czynników. To wyspiarskie państwo położone w Azji Południowo-Wschodniej, składające się z kilkunastu tysięcy wysp i wysepek zachwyca przede wszystkim egzotyką. Przyciąga tutaj tropikalny klimat, możliwości jakie gwarantuje, jeśli chodzi o nurkowanie wśród raf koralowych, czy surfing. Wylegiwanie się na przepięknej, egzotycznej piaszczystej plaży pośród tylu innych atrakcji wydaje się po prostu banalne. Biorąc pod uwagę choćby fakt, że będąc tutaj mamy możliwość wybrania się nawet na pieszą wędrówkę przez dżunglę, by podziwiać tropikalną florę i faunę, cała reszta wydaje się być mniej znacząca. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że planując wyjazd do Indonezji, a ściślej ujmując na Bali, wybierasz się na jedną z najpiękniejszych wysp świata, która zachwyca uroczymi plażami i świetną infrastrukturą. To wszystko czyni ją niezwykle atrakcyjnym miejscem.

Zabytki na Bali? Oczywiście

Poszukując zabytków, nie możesz nie odwiedzić stolicy – Jakarty. Tutaj z pewnością doskonale poczują się miłośnicy muzeów, których znajduje się tutaj naprawdę wiele. Bali to także wspaniałe świątynie buddyjskie, hinduistyczne, oraz muzułmańskie meczety – wszystko to masz tutaj na wyciągnięcie ręki. Warto zobaczyć także Park Narodowy Bromo-Tengger Semeru, znajdujący się na Jawie. Tutaj masz możliwość zobaczyć archipelag ponad 1500 koralowych wysepek – jedno z lepszych miejsc na świecie do podziwiania ryb i koralowców . Jak widać, Bali gwarantuje niecodzienne przeżycia, nie można się więc dziwić, ze jest tak chętnie odwiedzane przez turystów.

Wybierając się do Indonezji możesz wziąć też pod uwagę inną, niezwykle piękną i popularną wyspę, jaką jest Lombok – ona również obfituje w urocze plaże i jest miejscem idealnym do nurkowania.

Wspaniała, egzotyczna kuchnia Indonezji

Knajpek i restauracji jest tu bardzo wiele. Na co można się śmiało zdecydować? Z pewnością warto spróbować nasi campur – czyli ryżu z dodatkami. Najpopularniejszym indonezyjskim daniem jest nasi goreng – smażony ryż ze sosem sojowym podawany z jajkiem, krewetkami lub kurczakiem. Trzeba koniecznie zaznaczyć, że za posiłki na Bali płacimy naprawdę niewiele w porównaniu z cenami w naszych restauracjach.