Hiszpania – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie

Hiszpania - panoramaWybór doskonałego miejsca na wakacje nie jest wcale prosty. Z każdej strony kuszą przeróżne oferty, znajomi polecają jeszcze inne miejsca, a Ty w tym natłoku ofert zupełnie tracisz głowę? Rodzina naciska, a Ty nie masz dla nich żadnych interesujących propozycji? Jeśli chcesz spełnić oczekiwania wszystkich – postaw na Hiszpanię, a nikt Ci nie zarzuci, że dokonałeś nietrafnego wyboru. Zaufaj, a z pewnością każdy będzie zadowolony.
Hiszpania jest niepowtarzalna i sami się o tym przekonacie.Na cały świat sławna z corridy , flamenco i kiełbasy chorizo, tak naprawę ma do zaoferowania dużo więcej.

Doskonała pogoda, która nie zawiedzie

Położona w ciepłym klimacie Hiszpania oferuje nie tylko idealną do wypoczynku pogodę, ale też wspaniałą śródziemnomorską roślinność. Nikt z najbliższych nie zarzuci Ci zatem, że nie może opalać się na plaży i korzystać z ciepłych promieni słońca. Tutaj możecie wylegiwać się, ile tylko chcecie, a pogoda zawsze będzie sprzyjać.

Hiszpania to wiele ciekawych miejsc i zabytków

Jeśli tylko znudzi Was leniwy wypoczynek na przepięknej plaży, czas przystąpić do zwiedzania tego pięknego kraju. Przede wszystkim udajcie się do Toledo – tutaj odnajdziecie wiele meczetów, synagog i kościołów – ich zwiedzanie z pewnością dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń. Warto, abyście obejrzeli także wspaniały rzymski akwedukt w Segovi. Tutaj znajdziecie też przepiękną, gotycką katedrę i wiele świetnie zachowanych do dnia dzisiejszego budowli romańskich.

Mówiąc o zabytkach Hiszpanii nie sposób nie zaproponować wycieczki do Barcelony. To pełne gwaru miasto z przepiękną starówką też powinniście zobaczyć – cudowna atmosfera tego miasta jest nie do opisania i aby ją poczuć, koniecznie musicie tutaj zawitać . Warto skorzystać z okazji i zobaczyć również Madryt. W tym mieście pełnym licznych uliczek i zaułków, macie możliwość znalezienia wielu eleganckich pałaców. Taka jest specyfika tego miasta – z pewnością jest jednym z najciekawszych miast Hiszpanii.

Hiszpania i jej niecodzienne zwyczaje

Za co turyści kochają Hiszpanię? Powodów tej miłości jest wiele, ale jedno jest pewne – ich obyczaje z pewnością mają tutaj swój niemały udział.

W tym momencie nie sposób nie wspomnieć o święcie, nazywanym przez Hiszpan – La Tomatina. Święto Pomidora rokrocznie przyciąga do niewielkiego miasteczka Bunol prawdziwe tłumy. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ bitwa na pomidory z miejscowymi jest nie lada przeżyciem i choć trwa tylko godzinę, warto wziąć w niej udział. Macie także szansę zobaczyć kolejne widowisko, jakim jest bieg byków. To dla turystów niecodzienne wydarzenie, kiedy mogą biec za zwierzętami wypuszczonymi na kręte i wąskie uliczki. Wrażeń z pewnością Wam nie zabraknie.

Hiszpanie – oni po prostu dają się lubić

Trzeba też koniecznie wspomnieć o samych Hiszpanach. To ludzie z natury hałaśliwi i bardzo spontaniczni. Każdy kto tutaj był zapewne dostrzegł, że są niezwykle wyluzowani, a to turystom bardzo się podoba. Mówią co myślą – bez zastanowienia. Spodoba im się mijana kobieta – nie zostawiają tej wiedzy dla siebie, mówią o tym głośno i bez żadnych ogródek. Zastanawia Was nieporządek, czy śmieci w restauracji? Dla Hiszpanów to nie jest dowód na to, że ktoś nie wykonuje dobrze swojej pracy. To wyznacznik popularności lokalu – są śmieci, więc klientów też jest dużo, a wniosek tego jest prosty – restauracja serwuje doskonałe jedzenie. Po dłuższym zastanowieniu i my turyści dochodzimy do wniosku – że racja jest rzeczywiście po ich stronie. Czy takich ludzi można nie lubić?

Wspaniała hiszpańska kuchnia

Nie ma tutaj żadnej przesady. Być może nawet nie wiecie, ale większość najsłynniejszych szefów kuchni pochodzi właśnie z Hiszpanii. Tutejsze dania są bardzo aromatyczne. Najczęściej stosowanymi przyprawami są bazylia i tymianek, używa się też dużo cebuli, czosnku jak i pietruszki. Co koniecznie trzeba spróbować będąc w Hiszpanii? Oczywiście tradycyjnych dań, czyli paelli, gazpacho i tortilli. To jedne z najpopularniejszych specjałów tego pięknego państwa.