Hiszpania – luz, którego nam brakuje

Ci, którzy byli tu chociaż raz, zakochali się w tym państwie bez pamięci.Dlaczego tak się dzieje? Z bardzo wielu powodów.
Hiszpania jest po prostu niepowtarzalna. Przepiękne plaże, ciepły klimat, wspaniała śródziemnomorska roślinność, imponująca liczba zabytków i niezwykle ciekawy folklor – dalej już nawet nie ma sensu wymieniać. Hiszpania to zdecydowany numer jeden wśród atrakcyjnych turystycznie miejsc do idealnego wypoczynku.

Wyjątkowe zwyczaje Hiszpan uwielbiane przez turystów.

W tym miejscu nie chodzi jedynie o sławną na cały świat corridę – oczywiście to duże przeżycie dla oglądających, ale nie każdy ma ochotę oglądać krwawe przedstawienie. Hiszpania jednak ma w zanadrzu dużo przyjemniejsze zwyczaje, choćby coroczny bieg byków. Na to niecodzienne widowisko każdorazowo przybywa tysiące chętnych. Cóż, widok biegających byków po ciasnych i krętych uliczkach robi naprawdę duże wrażenie. Koniecznie należy również w tym miejscu wspomnieć o kolejnym, uwielbianym wręcz przez turystów święcie, jakim jest La Tomatina, czyli popularne Święto Pomidora. To doskonała zabawa, jakiej w żadnym innym miejscu na ziemi nie będziemy mieli okazji przeżyć. Wrażenia są po prostu nie do opisania.

Zabytki – to kolejny atut Hiszpanii.

Hiszpania - plażaTo państwo wręcz w nie obfituje. Dużo zabytków, takich jak kościoły, meczety, czy synagogi znajdziemy w Toledo. Dużym uznaniem wśród turystów cieszy się także Segowia, która słynie z niepowtarzalnego rzymskiego akweduktu. Tutaj również znajduje się przepiękna, gotycka katedra i wiele świetnie zachowanych do dnia dzisiejszego romańskich budowli. Koniecznie należałoby także wybrać się do Barcelony – przede wszystkim, aby zobaczyć wspaniałą starówkę, ale też i po to, by poczuć atmosferę miasta, które tętni życiem całą dobę.Kolejnym, ważnym dla turysty miastem powinien być także Madryt – bogaty w liczne uliczki i zaułki, słynący z ogromnej liczby sklepów i knajpek.

Hiszpanie – to oni sprawiają, że chce się tu wracać.

Tak, bo waśnie od nich wielu może nauczyć się życia bez stresu i bycia bardziej wyluzowanym. Oni nie umieją przejmować się drobiazgami – tacy właśnie są. Sterty śmieci na posadce restauracji? Kto by się tym przejmował – skoro ludziom smakują tutejsze dania, to obsługa po prostu nie jest w stanie od ręki posprzątać, więc tym bardziej nie ma się czym przejmować. To przecież tylko wyznacznik popularności lokalu. Tak właśnie Hiszpanie w dużym skrócie widzą świat. Zachowują się głośno, spontanicznie, ale tak naprawdę dają się po prostu lubić.