Dominikana – spełnia oczekiwania wszystkich

Dominikana - palmyRodzime morze znasz już niemal jak własną kieszeń? Każdą nadmorską miejscowość nad Bałtykiem już odwiedziłeś, niektóre wielokrotnie? Nadszedł więc najwyższy czas, byś wreszcie opuścił granice swego kraju i wybrał się w miejsce, którego dotąd nie widziałeś. Do miejsca, gdzie pogoda z pewnością Cię nie zawiedzie, a egzotyczny krajobraz zachwyci . Zastanawiasz się pewnie, o jakim miejscu mowa? Oczywiście, to będzie wspaniała Dominikana.
Ta cudowna wyspa położona na Morzu Karaibskim z pewnością będzie dla Ciebie miłą odmianą. Gwarantowana wysoka temperatura, piękne białe wybrzeża, egzotyczne plaże z palmami, krystalicznie czysta woda, dodatkowo doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych – to wszystko jest tu możliwe. Nie bez znaczenia z pewnością będzie dla Ciebie fakt, że jest to jeden z najbezpieczniejszych krajów na Karaibach.

Dominikana to bardzo zróżnicowany krajobraz

Chociaż zdecydowana większość przybywa tutaj dla tych pięknych, niczym wyjętych ze snów bajecznych plaż, warto zaznaczyć, że Dominikana łączy w sobie górzysty krajobraz gór z malowniczym wybrzeżem, oraz bujnymi lasami równikowymi, które rozciągają się wzdłuż górskich stoków. Każdy, nawet najbardziej wybredny turysta znajdzie tutaj zatem coś w sam raz dla siebie. Ci, z nas, którzy wybierają to miejsce przede wszystkim do leniwego wypoczynku powinni udać się na wschodni kraniec wyspy, gdzie piękne plaże ciągną się bardzo długim odcinkiem – od Bavaro do Uvero Alto. Tutaj też czeka na Ciebie mnóstwo komfortowych hoteli, cała masa restauracji, sklepów i klubów. Po prostu raj na ziemi.

Mieszkańcy Malediwów

O nich też można wiele dobrego powiedzieć. Są bardzo przyjaźnie nastawieni do turystów i poczujesz tę sympatię na każdym kroku. Kiedy tylko zwrócisz się do nich o pomoc, z pewnością nie odmówią. Większość z nich to katolicy, potomkowie dawnych kolonizatorów i niewolników. Tutaj nie obowiązują więc rygorystyczne zasady Islamu, a to dla wielu turystów duży plus.

Dominikana -pełna ciekawych miejsc

Ta bajeczna wyspa może nam zaoferować zdecydowanie więcej niż tylko przepiękne, egzotyczne plaże i lazurową wodę.To przede wszystkim także wiele miejsc historycznych, wspaniałych obiektów architektury, czy miejsc kultu religijnego. Co warto zobaczyć? Z pewnością na wyróżnienie zasługuje w tym miejscu dom, w którym mieszkał i pracował Krzysztof Kolumb, czyli Alcazar de Colo. Nie można zapomnieć także o jednym z najbardziej reprezentacyjnych zabytków – jakim jest Monumento a los Heroes de la Restauracion . Niezwykle ciekawym miejscem może się okazać dla Ciebie także Saint Barbara’s Church , czy kolejny, przepiękny obiekt – Basilica Catedral Nuestra Senora de la Altagracia. Skuś się także i odwiedź wspaniały, historyczny budynek National Pantheon, a z pewnością doświadczysz niecodziennych wrażeń. Czujesz jeszcze niedosyt? W takim razie na zakończenie można śmiało zaproponować Ci pomnik Monumento de Fray Anton de Montesinos, zobacz także typowy przykład kolonialnej, hiszpańskiej architektury, czyli Convento de los Dominicos. Takich wspaniałych miejsc jest tu zdecydowanie więcej i jeśli tylko znajdziesz na to czas, odkryjesz jeszcze inne, bardzo atrakcyjne miejsca.

Dominikana od kuchni, czyli co tutaj można zjeść?

To wręcz sakramentalne pytanie tych, którzy wybierają się na wyspę po raz pierwszy. Śmiało można powiedzieć, że nie musicie się niczego obawiać. Kuchnia Dominikany to proste dania i bardzo ciekawe smaki . W tutejszej kuchni dominuje kurczak, ryż, fasola, a także pieczone platany smakiem bardzo przypominające naszego pieczonego ziemniaka. Co do samego ziemniaka, oczywiście można go spotkać, ale niezbyt często. No i nie można zapominać o bananach, które tutaj wręcz królują. Często znajdziesz także duszone mięso kurczaka i kozy. Jakie jest typowo tradycyjne danie na wyspie? Sławne niemal na całym świecie danie zwane la bandera – czyli duszony kurczak lub wołowina, z ryżem i fasolą, oraz pica pollo – gdybyś stęsknił się za kurczakami z KFC, świetnie Ci je zastąpi waśnie ono.