Tajlandia – to nie tylko świątynie

Egzotyczne miejsce, ciepły klimat, wokół pełno bujnej roślinności, mnóstwo wspaniałych plaż z turkusową wodą, luksusowe kurorty? Takie miejsce na ziemi jest, a opis idealnie odnosi się do jednego państwa. Jakiego? Oczywiście Tajlandii. To wprost idealne miejsce dla tych, którzy pragną doświadczyć egzotyki.

Myśląc Tajlandia – widzę Bangkok

TajlandiaTak jest każdorazowo, bo jest ono jednym z najbardziej niesamowitych miast na świece. Przede wszystkim z powodu kontrastów, jakie łatwo tu dostrzec na każdym kroku. Tylko tutaj z jednej strony podziwiamy bardzo luksusowe restauracje czy hotele, zapierające dech w piersiach drapacze chmur – zachwycamy się nimi do czasu, aż tuż obok nie zauważymy bardzo ubogich, pełnych brudu dzielnic biedy.

Wizyta w Bangkoku to także doskonała okazja do rzucenia się w wir egzotycznych wrażeń. Chcesz ich doświadczyć? Udaj się na ulicą Khao San Rd. Przechadzając się tędy poznasz drugie oblicze stolicy – miasta pełnego gwaru, straganów, budek z których sprzedaje się prawdziwe specjały kuchni tajskiej i wiele klubów muzycznych. Ta atmosfera miasta pozostaje w pamięci na długo.

Zabytki Tajlandii

Przede wszystkim warto pooglądać buddyjskie świątynie. Świątynia Leżącego Buddy, Świątynia Szmaragdowego Buddy, czy Wat Rong Khun to te najważniejsze, których nie sposób nie zobaczyć. Na uwagę zasługuje także miasto Sukhotai , którego starówka mieści aż 40 zabytkowych świątyń. Jeśli znudzą Cię świątynie, dla odmiany udaj się do Parku Historycznego Ayutthaya – z pewnością będzie to dla Ciebie miłą odmianą.

Zupełnie inne obyczaje

Tutaj obowiązują zasady etykiety buddyjskiej, więc i Ty jako turysta powinieneś pewne rzeczy wiedzieć. Staraj się nie dotykać niczego stopami, ani tym bardziej kierować ich w stronę posagów Buddy. Przed wejściem do świątyni zdejmij obuwie. Inny jest tutaj także zwyczaj witania się. Nie podajesz ręki – złożonymi rękoma dotykasz czoła i jednocześnie pochylasz głowę.

Kuchnia Tajlandii

Chociaż to egzotyczne państwo, nie musisz się jej zupełnie obawiać, ponieważ tajska kuchnia jest jedną z najpopularniejszych na świecie. Mawia się , że każde danie powinno łączyć w sobie pięć podstawowych smaków:ostry, kwaśny, słodki, słony i gorzki. Tajlandzkie dania są niezwykle zróżnicowane, od delikatnie aromatycznych, aż po te naprawdę ostre. Typowe tajskie dania, które trzeba spróbować.? Proszę bardzo. Pad Thai – czyli smażony makaron, ostro-kwaśnej zupy z krewetkami i sałatki z sałatki z papai. Tych dań koniecznie musisz skosztować, ponieważ są przepyszne.