Co zobaczyć i robić podczas dwutygodniowego urlopu w Turcji?

Turcja to kraj pełen wyjątkowych atrakcji oraz ciekawych zabytków. Dwa tygodnie to doskonały okres, aby na spokojnie zwiedzić te najbardziej znane z nich lub wybrać nieco mniej popularne, a nie mniej urzekające. Już przed wyjazdem warto zrobić sobie listę miejsc, które będziemy chcieli zobaczyć.

Turcja

Nieodparty urok tureckich targowisk

W każdym większym mieście Turcji trafimy na bazar, gdzie można kupić praktycznie wszystko, od najdrobniejszych pamiątek, bo bardzo drogie i cenne dzieła sztuki. Należy pamiętać, że bez targowania się nie obejdzie, to część tradycji tego kraju. Musimy wdać się z handlarzem w rozmowę i przekonać go, że jesteśmy biedni, a zniżka nam się należy. Jeżeli chodzi o asortyment, to na bazarach warto polować na ciekawe pamiątki związane z Turcją, misy, talerze, kubki, rzeźbione figurki. Panie z pewnością będą chciały obejrzeć ręcznie robioną biżuterię.

Na targu kupimy także świeże warzywa i owoce oraz regionalne przysmaki. Warto skosztować tureckich słodyczy, serów domowej roboty czy wyrabianych miejscowo alkoholi. Popularne są także kosmetyki na bazie oliwek, zwłaszcza mydła i kremy. Jeżeli uda nam się znaleźć oddalony od głównej ulicy lokal serwujący prawdziwe kebaby, to naprawdę opłaca się do niego zajrzeć, aby dowiedzieć się, jak smakuje to danie w swojej ojczyźnie.

Najpiękniejsze zabytki Turcji

Ten leżący na dwóch kontynentach kraj posiada wyjątkowe zabytki, których historia sięga starożytności. Wielkie wrażenie z pewnością zrobią na każdym bardzo dobrze zachowane pozostałości Efezu. Niestety jest to dość popularne miejsce, więc należy liczyć się z tym, że napotkamy wielu innych turystów.

W poszukiwaniu niezwykłych widoków, warto zajechać do Kapadocji. Kraina ta emanuje księżycowym chłodem. Ukształtowana została przez erozję skał wulkanicznych. Znajdziemy tu doliny i zapierające dech w piersiach wąwozy, po których będziemy mogli spacerować godzinami. Imponująco wyglądają także wydrążone w skałach domostwa. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.