Zea – egzotyczne wakacje w sam raz dla Ciebie

Chcesz, by Twoje wakacje były niepowtarzalne i dostarczyły Ci wrażeń, których długo nie zapomnisz? Wybierz się w egzotyczne miejsce, gdzie panuje zupełnie inna kultura, całkowicie różne od naszych zwyczaje, a z pewnością tego zderzenia długo nie zapomnisz. Pomysłów na taką wyprawę może być wiele, ale jeden szczególnie powinieneś wziąć pod uwagę.

Zjednoczone Emiraty Arabskie – pełnia egzotycznych wrażeń

To położone we wschodniej części Półwyspu Arabskiego, składające się z siedmiu emiratów państwo powinno być dla Ciebie najlepszym wyborem. Ten gorący, pustynny kraj z pięknymi plażami da Ci możliwość komfortowego wypoczynku, a zetknięcie z tamtejszą ludnością z pewnością dostarczy Ci wielu wrażeń.Musisz wiedzieć, że panującą tu religią jest Islam, więc Ty, jako turysta też musisz się dostosować do zakazów i bezwzględnie ich przestrzegać. Sam zobaczysz, jak zasady tej religii rzutują na codzienne życie. Dla Ciebie będzie to z pewnością niemałe przeżycie, ale przecież łakniesz takich wrażeń.

Kraina meczetów i imponujących, nowoczesnych budowli

Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA)Zapewne nie miałeś dotąd okazji zwiedzania meczetów. Tutaj masz tę możliwość i warto z tego skorzystać. Pamiętaj o tym, by nie zakładać krótkich spodenek i zadbaj o to, by Twoja partnerka miała zakryte ramiona i dekolt. Tak nakazuje religia. Na wyróżnienie z pewnością zasługuje wspaniały, jeden z najsłynniejszych – Wielki Meczet Sheikh Zayed. Wybierz się też do Dubaju i zobacz sławne na cały świat Fontanny – zrób to nocą, wtedy efekt jest naprawdę imponujący. Obowiązkowym punktem do zwiedzania dla każdego, który tutaj przybył z pewnością jest najwyższy budynek świata – Burdż Chalifa – wjedź na 124 piętro, a zobaczysz zapierający dech w piersiach Dubaj z lotu ptaka. Tych wrażeń z pewnością nigdy już nie zapomnisz. Zjednoczone Emiraty Arabskie to także wiele wspaniałych parków jak Mushrif Central Park, czy przepiękny Zabeel Park.

Niecodzienne obyczaje

Najważniejszym świętem jest Ramadan., kiedy to Muzułmanie nie mogą spożywać posiłków i napojów. Taki post obowiązuje do zachodu słońca, a Ty, jako turysta też nie powinieneś publicznie tego robić. Zetknąłeś się na własne życzenie z inna religią i należy takie zwyczaje uszanować.

Co się jada w emiratach?

Kuchnia zawiera wpływy potraw indyjskich, pakistańskich, i tajskich. Tutejsze potrawy najczęściej przygotowuje się z ryżu, mięsa (oczywiście oprócz wieprzowiny), oraz z warzyw. Czego spróbować? Koniecznie posmakuj przegrzebków z patelni i Achar handi z baraniny. Obie potrawy smakują wybornie.