Egipt to świetny pomysł na tegoroczny urlop!

Jeśli wybieramy się na wakacje do Egiptu, za cel powinniśmy obrać słoneczną Hurghadę. To najpiękniejsze miejsce w całym kraju, które upodobali sobie nie tylko polscy turyści.

W Hurghadzie znajdziemy wiele świetnych hoteli, których personel zadba o nasze samopoczucie i zapewni troskę na wielu płaszczyznach. Tu każdego dnia możemy zaczerpnąć promieni słonecznych. W tym celu niekoniecznie trzeba wybrać okolicę, która należy do naszego hotelu. Niektórzy zechcą zobaczyć, jak wyglądają inne miejsca lub spróbują znaleźć wybrzeże, gdzie da się podziwiać bajeczną i kolorową rafę koralową, z której słyną egipskie wody. Powinniśmy jednak pamiętać o tym, że wszystkie plaże w Hurghadzie należą do prywatnych właścicieli i za wstęp prawdopodobnie trzeba będzie zapłacić. Ceny wahają się w zależności od wielkości oraz zaplecza barowego i gastronomicznego danego miejsca. Wiele osób zwraca również uwagę na przyjemny dla stóp piasek i łagodne zejście do wody.

Hurghada — przegląd najładniejszych plaż

Należałoby zacząć od najpopularniejszej plaży w tym rejonie — Mahmya Beach. To najbardziej luksusowa i najdroższa plaża w okolicy. By do niej dotrzeć, należy wykupić rejs dwupokładową łodzią, w trakcie którego uczestnicy mogą podziwiać podwodne życie mieszkańców rafy koralowej. Organizatorzy zazwyczaj zapewniają obiad na statku oraz ekwipunek do snorkelingu czy nurkowania. Wstęp na teren Mahmya Beach kosztuje 300 LE (ok. 60 zł), a w weekendy cena wzrasta nawet do 400 LE. Warto jednak dodać, że połowę z tej sumy możemy wydać w barze. W kwocie uwzględniona jest także opłata za wynajem leżaka. Wieczorem na plaży działa restauracja, która serwuje pyszne owoce morza i regionalne, egipskie specjały.

Idealne plaże dla rodzin z dziećmi

Jeśli szukamy miejsca, które pozwoli nam na rodzinny odpoczynek przy morzu, świetnie sprawdzi się Old Vic. Wejście na plażę nie obciąży aż tak bardzo naszego portfela, jak w przypadku Mahmya Beach. W cenie również mamy zagwarantowany leżak, ale bilet wstępu nie uprawnia nas już do odebrania bezpłatnego drinka. Dlaczego tę okolicę poleca się rodzinom? Old Vic należy do najładniejszych i dość długich nadbrzeży Morza Czerwonego. Łagodne i piaszczyste zejście do wody nie stanowi problemu nawet dla kilkulatka. Ponadto płycizna wody sięga daleko w głąb morza. Nie istnieje więc niebezpieczeństwo, że nasze dziecko nagle przykryje woda.

Dla miłośników nocnego szaleństwa

W Nowej Marinie znajduje się również popularna Blue Beach. To idealne miejsce dla ludzi młodych, którym marzy się całonocne szaleństwo na świetnej imprezie. Zabawa do białego rana pozostawia niezapomniane wspomnienia. W cenie wejścia na teren mamy zagwarantowany leżak, ręcznik i jeden drink na barze. Plaża słynie z łagodnego zejścia do wody, a oprócz tego oferuje prywatny basen, wokół którego w weekendy odbywają się imprezy z profesjonalnymi DJ-ami, pokazy ognia, tańca czy akrobacji.

Wybierając się do Hurghady, nie sposób nie skusić się na to, by w trakcie urlopu odwiedzić kilka różnych plaż.  Szczególnie że każda z nich kusi złotym piaskiem i ciepłą wodą, pod powierzchnią której podziwiać można kolorowe gatunki ryb.