Zea – tylko tu niemożliwe staje się wykonalne

Rankingi mówią jasno – pragniemy jeździć do odległych, egzotycznych krajów. Wymieniamy wiele takich miejsc, ale wymarzonym i najczęściej wskazywanym wyraźnie jest jedno państwo. Które? Otóż są to Zjednoczone Emiraty Arabskie – jedno najbogatszych krajów na świecie, które zadziwia nowoczesnością i luksusem. W skład tego państwa wchodzi siedem Emiratów, z których najsłynniejszym jest Dubaj. Właśnie Emiraty wskazujemy jako te, które pragnęlibyśmy odwiedzić, a powody tego są różne.
To państwo położone we wschodniej części Półwyspu Arabskiego, leżące w gorącym, suchym klimacie kusi pięknymi, egzotycznymi plażami, lazurową wodą i na pewno nowoczesnością. No i ten wszechobecny luksus, który czujemy tutaj na każdym kroku. Ponadto inna religia, inne obyczaje, a wreszcie i przedsięwzięcia, których realizacja wydaje się niemożliwa, a tutaj nabiera realnych kształtów. To wszystko kusi. Takie są własnie Emiraty.

Ciekawe miejsca , czyli co warto tutaj zobaczyć?

Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA)Zjednoczone Emiraty Arabskie, w których dominującą religią jest Islam, muszą obfitować w meczety – to jasne. Warto zatem zobaczyć chociaż najsłynniejszy, czyli Wielki Meczet Sheikh Zayed. Zdecydowanie można polecić także Muzeum Cywilizacji Islamskiej. Oczywiście, w tym miejscu nie sposób nie wspomnieć o najwyższym budynku świata, który znajduje się w Dubaju – tzw. Burdż Chalifa. Nie sposób być tutaj i nie wjechać na 124 piętro, by móc podziwiać przepiękną panoramę miasta. Najlepiej zrobić to nocą – widok jest po prostu zachwycający. Warta polecenia jest też Osada Dziedzictwa w mieście Fudżajra , która ukazuje życie dawnych mieszkańców. Emiraty to także wielki wybór parków rozrywki i wodnych. Na koniec coś wręcz niemożliwego. Czy może istnieć sztuczna wyspa? Może, pod warunkiem że w Emiratach, bo tutaj nie jedną, a nawet trzy, zbudowane na kształt palmy też możesz podziwiać.

Mieszkańcy Emiratów to przede wszystkim Pakistańczycy lub Hindusi, oraz w niewielkiej części Arabowie. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że tutaj turyści traktowani są z niezwykłym szacunkiem i można to odczuć na każdym kroku.

Egzotyczny kraj, egzotyczne jedzenie?

Tutaj szacunek do turysty także widać, ponieważ każdy znajdzie coś dla siebie. Dania włoskie, hiszpańskie, francuskie, greckie – jakie tylko sobie życzysz. Dominują tu jednak potrawy indyjskie, pakistańskie oraz tajskie. Warto spróbować kotlecików z cieciorki (falafel), oraz grillowanego bakłażana z pastą sezamową, czosnkiem i oliwą z oliwek, który kryje się pod nawą moutabal.