Zakwaterowanie podczas wakacji w Egipcie

Egipt to państwo turystyczne, w którym można zobaczyć wiele niezwykle interesujących miejsc i przeżyć prawdziwą przygodę. Niepowtarzalna kultura egipska, imponujące piramidy, oryginalna kuchnia i gorący klimat to tylko niektóre z atrakcji, które oferuje zwiedzającym ten cudowny kraj. Nic więc dziwnego, że mnóstwo osób z całego świata decyduje się na spędzenie urlopu właśnie tutaj. W okolicy egipskich kurortów znajduje się bardzo wiele hoteli, których ceny zależą od standardu. Nocleg w Egipcie nie stanowi problemu, a przy odrobinie szczęścia można trafić na naprawdę dobrą okazję. Gdzie należy wybrać się, będąc w Egipcie, co zobaczyć i jakich warunków można się spodziewać, jeżeli chodzi o hotele?

Atrakcyjna Hurghada

Miasto zlokalizowane nad gorącym Morzem Czerwonym, o niepowtarzalnym klimacie, stanowi Idealne miejsce na aktywny wypoczynek poprzez naukę nurkowania i poznawanie cudownej, podwodnej krainy pełnej niespodzianek. Widoki są tutaj przepiękne i pozwalają przenieść się turystom do całkowicie innego świata niż ten, w którym żyją na co dzień. Równie imponujące są hotele, które oferują wiele wspaniałych atrakcji. Pięciogwiazdkowe obiekty zrobią wrażenie nawet na najbardziej wymagających osobach, ale za wysoką jakość trzeba oczywiście zapłacić równie wysoką cenę.

Zabytkowy Kair

Pamiątki z EgiptuStolica Egiptu jest wypełniona po brzegi cudownymi punktami do zwiedzenia. Jest to największe i prawdopodobnie najbardziej zaludnione miasto w całej Afryce i na Bliskim Wschodzie, nazywane często „Matką Świata”. Warto zobaczyć tu starożytne ruiny, takie jak piramidy w Sakkarze, Muzeum Egipskie czy Cytadelę Kairską. Należy także urządzić sobie wycieczkę po Mieście Umarłych – cmentarzysko zamieszkiwane przez ludzi. Wielbiciele historii oraz starożytnych budowli będą oczarowani Kairem i z pewnością zapragną tu wrócić. Przed przyjazdem do miasta trzeba zapewnić sobie nocleg i wybrać jeden z wielu hoteli z pięknym widokiem na miasto.

Niepowtarzalna Giza

Trzy ogromne piramidy: Mykerynosa, Cheopsa i Chefnera, Wielki Sfinks oraz wiele, wiele więcej czeka na turystów w cudownej Gizie. Jest to trzecie co do wielkości miasto w Egipcie i wchodzi w skład aglomeracji Kairu. Prawdziwy raj dla miłośników piramid i osób, które chciałyby po raz pierwszy na własne oczy przekonać się o ich pięknie. Giza to niewątpliwie obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Egiptu. Ogromne hotele są oblegane przez zwiedzających, dlatego warto zarezerwować pokój przed podróżą.

Aleksandria

Miasto założone przez Aleksandra Macedońskiego, stanowiące największy port kraju. Do głównych atrakcji można zaliczyć tu Bibliotekę Aleksandryjską, Kolumnę Pompejusza, Pałac Montaza, Meczet Abu al-Abbasa al-Mursiego. Jednak to tylko niektóre z budynków godnych zobaczenia w tym niezwykłym mieście. Aleksandria to także cel wycieczek wielu plażowiczów, znajduje się tam bowiem mnóstwo pięknych obszarów nad brzegiem morza. Rozbudowana baza hotelowa sprawia, że nikt nie będzie miał problemu z wybraniem odpowiedniego pokoju.