Tunezyjskie hotele – komfort i baśniowy klimat

Jeszcze do niedawna Tunezja była głównym kierunkiem wakacyjnym wybieranym przez Polaków oraz turystów z innych zakątków świata. Stosunkowo niskie ceny wczasów, bajeczny klimat, piękne widoki, morze, palmy i złote plaże – wszystko to wabiło urlopowiczów, których z roku na rok przybywało. Niestety, niestabilna sytuacja polityczna na jakiś czas zahamowała napływ turystów do tego pięknego kraju, który włożył niesamowicie dużo wysiłku, aby stać się turystyczną perłą Afryki. Na szczęście Tunezyjczycy nie ustają w wysiłkach i starają się zapewnić maksimum bezpieczeństwa przybywającym tu wczasowiczom, co doprowadza do stopniowego, ponownego wzrostu zainteresowania tym ciekawym państwem. Obecnie coraz więcej osób wyjeżdża na wakacje do Tunezji, aby przeżyć tu cudowne wakacje nad brzegiem Morza Śródziemnego.

Arabskie klimaty

Arabska architektura jest zupełnie inna od europejskiej i przywodzi na myśl świat baśni i magicznych, orientalnych opowieści. Większość tunezyjskich hoteli czerpie z miejscowej tradycji i doskonale wpisuje się tutejsze trendy architektoniczne. Budynki najczęściej utrzymane są w białym kolorze rewelacyjnie odbijającym błękit morza i promienie słońca, fronty ozdabiają urocze arkady i łuki, a wnętrza pełne są orientalnych dodatków, ażurowych zdobień i kolorowej ceramiki. W takim otoczeniu i poczuciu oderwania od codzienności miło wypoczywać, oddając się przyjemnościom, które na każdym kroku oferuje ten ciekawy i egzotyczny kraj.

Wszędzie woda

Skalny wodospad w TunezjiDo Tunezji jedzie się przede wszystkim po słońce, którego w naszej szerokości geograficznej nieustająco brakuje. A jak słońce to dla równowagi musi być też woda, która cudownie kontrastuje z gorącymi promieniami. Większość hoteli położona jest blisko wybrzeża i oferuje przepiękne widoki na Morze Śródziemne, a do tego niemal w każdym możemy też korzystać z atrakcyjnych i ciekawie zaaranżowanych kompleksów basenowych ocienianych przez rosnące palmy. Wiele ośrodków posiada również centra SPA, w których można poddać się rozmaitym zabiegom pielęgnacyjnym, w tym np. talasoterapii wykorzystującej naturalne bogactwa pochodzące z morza takie jak glony, wodorosty czy błoto mające bardzo korzystny wpływ na naszą skórę i ciało. Zwolennicy jeszcze bardziej orientalnych rozrywek w niektórych hotelach mogą skorzystać z relaksu w tradycyjnej tunezyjskiej łaźni hammam, gdzie ciało zostanie poddane masażom, okładom i wielu innym niesamowicie relaksującym zabiegom. Hammam to jedna z bardziej znanych atrakcji tunezyjskich, dlatego łaźnie można spotkać w wielu ośrodkach chcących zaoferować turystom oryginalne, lokalne przyjemności.

Hotele dla każdego

Wczasy w Tunezji nie należą do najdroższych, a liczba atrakcji, jakie oferuje ten kraj na pewno znacznie przewyższa cenę urlopu, dlatego ma on tyle zwolenników wśród turystów. Dodatkowym atutem jest mnogość hoteli usytuowanych w największych kurortach takich jak Hammamet, Monastir, Sousse czy Mahdia, które zapewniają bardzo dobre warunki oraz różny rodzaj zakwaterowania w zależności od indywidualnych preferencji. I tak osoby lubiące intensywne wrażenia mogą wybrać duży, luksusowy ośrodek z bogatą infrastrukturą typu SPA, dyskoteka, korty, siłownia, animacje itp., a dla tych, którzy wolą bardziej kameralny odpoczynek przeznaczone są mniejsze, bardziej dyskretne i spokojne bungalowy rozmieszczone w pięknych ogrodach pełnych egzotycznej zieleni. Większość hoteli oferuje wyżywienie w formie all inclusive oraz dba o to, aby turyści nie nudzili się po przyjściu z plaży i zapewnia różnego rodzaju animacje dla dzieci i dorosłych, a także gry zespołowe, konkursy czy wodny aerobik.

Relaks, sport, a może impreza?

Niezależnie od tego, w jaki sposób lubimy wypoczywać, tunezyjski hotel zapewni nam idealne warunki do spędzenia fantastycznego urlopu. Każdy znajdzie tu rozrywki na miarę swoich potrzeb i oczekiwań, a zdjęcia cudownych krajobrazów i orientalnych zabytków ozdobią nasze albumy i wprowadzą odrobinę ciepła podczas długich, zimowych wieczorów.