Tajlandia – moc niesamowitych wrażeń

TajlandiaO tym, jak wielu ciekawych informacji można się dowiedzieć, podróżując do odległych, egzotycznych krajów, nie trzeba nikogo przekonywać. To nie tylko suche fakty o położeniu czy klimacie, ale wiedza o samych ludziach, ich zwyczajach i zachowaniach – taka obserwacja jest bezcenna. To właśnie ta chęć poznawania innych kultur, kusi nas, by zobaczyć jak najbardziej odległe kraje, jak przykładowo Tajlandia.
Położona częściowo na Półwyspie Indochińskim, a w części na Półwyspie Malajskim , w strefie klimatu zwrotnikowego Tajlandia, gwarantuje doskonałe temperatury niemal przez cały rok. Z czego słynie? Ten, kto miał okazję tam być doskonale wie, że przede wszystkim z ciekawej kultury i budownictwa sakralnego. To państwo, o którym mawia się , że jet krajem wielu kontrastów, oferuje nie tylko przepiękne plaże, ale też mnóstwo fascynujących zabytków

Zabytki Tajlandii.

Trzeba zacząć od tego, że religią dominującą jest tutaj buddyzm, a więc buddyjskich świątyni znajdziesz tutaj bardzo dużo. Przede wszystkim na szczególną uwagę zasługuje Świątynia Leżącego Buddy, czy Świątynia Szmaragdowego Buddy. Te dwie najważniejsze powinny znaleźć się na Twojej liście obowiązkowych punktów do zwiedzenia. Dużym przeżyciem powinna być dla Ciebie także wizyta w Mieście Sukhotai , a przede wszystkim w jej starej części, w której znajdziesz wiele zabytkowych świątyń. Warto wybrać się także do Parku Historycznego Ayutthaya.

Bangkok – obowiązkowy punkt pobytu w Tajlandii

Tego miasta nie można nie wziąć pod uwagę. Koniecznie musisz się tutaj udać, a wpadniesz w prawdziwy wir egzotycznych wrażeń. Przespaceruj się ulicą Khao San Rd. Tutaj znajdziesz dosłownie wszystko, poczynając od straganów, poprzez budki z tajską kuchnią, a kończąc na klubach muzycznych i niedrogich hostelach. Zastanawiasz się, dlaczego Bangkok zwany jest miastem kontrastów? Ten, kto miał okazje tutaj być, doskonale wie, że właśnie tutaj pośród nowoczesnych budowli i luksusowych restauracji istnieją także bardzo biedne i brudne dzielnice – jakby zapomniane przez wszystkich. Taki kontrast budzi emocje. Koniecznie musisz to zobaczyć sam.

Cudowna kuchnia Tajlandii

To fakt niezaprzeczalny, że jest jedną z najpopularniejszych na świecie i naprawdę smaczną. Każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ tutejsze dania jak i cała Tajlandia są zróżnicowane – od tych delikatnych do naprawdę ostrych i pikantnych. Wszystko w zależności od tego, co wolisz. O tajskich daniach mówi się, że każde powinno zawierać pięć smaków :ostry, kwaśny, słodki, słony i gorzki.