Jak spędzić wczasy z rodziną w Bułgarii?

Od wielu sezonów Bułgaria jest jednym z najtańszych regionów na wakacyjnej mapie Europy. Nic dziwnego więc, że tak wielu naszych rodaków planuje tam urlop. Jeżeli chcemy wybrać się całą rodziną, to powinniśmy znaleźć taką ofertę, która będzie dopasowana do potrzeb oraz oczekiwań dorosłych i dzieci.

Bułgaria

Wyjątkowa linia brzegowa

Wybrzeże bułgarskie ciągnie się niemal przez 400 km – aż jedną trzecią tej długości zajmują piękne plaże z miękkim piaskiem i dobrymi warunkami do wypoczynku. Na północy kraju położona jest Warna. Znajdziemy tu wszystko, czego może zapragnąć rodzina wspólnie spędzająca wakacje. Z jednej strony imponujące zabytki, jeszcze z czasów rzymskich, a także ruiny budowli tureckich, a z drugiej bary, dyskoteki, wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz kąpieliska. Dzieci z pewnością nie będą się nudzić w parkach wodnych i rozrywki.

Nesebyr jest jednym z najstarszych miast w Europie i jednym z najbardziej urokliwych nad Morzem Czarnym. Znajdziemy tam mnóstwo krętych uliczek, wśród których można spacerować godzinami, liczne sklepy z pamiątkami, klimatyczne restauracje i plaże. Działa tam mnóstwo małych pensjonatów oferujących piękny widok z okna.

Najciekawsze atrakcje Bułgarii

Jeżeli znudzi nam się wylegiwanie na plaży, to warto zwiedzić chociaż kilka z wielu atrakcji, jakie oferuje ten kraj. Z pewnością jedną z nich będzie Park Narodowy Ropotamo. Zlokalizowany jest w dolnej części rzeki o tej samej nazwie. Najlepiej zwiedzić go na łodzi. Z jej pokładu będziemy mogli podziwiać żółwie błotne, piękną roślinność i wyjątkowo malownicze krajobrazy.

Mniej popularnym, ale równie wartym zobaczenia miejscem, jest rezerwat Kamczija. Jego część w latach 70. została wpisana na listę UNESCO. Jeśli już przebijemy się przez gęstą roślinność, to w nagrodę będziemy mogli spędzić czas na wyjątkowo dzikich plażach, które uwodzą swoim urokiem. Ponadto okolica sprzyja uprawie sportów wodnych, a zwłaszcza windsurfingu oraz kitesurfingu. Żyje tu wiele gatunków chronionych zwierząt.