Seszele – przepiękne plaże i wszechobecny luksus

Wypoczynek nad rodzimym morzem to dla Ciebie stanowczo za mało? Niepewna pogoda skutecznie odsuwa Twoje wakacyjne plany od tego miejsca? Jeśli tak, to wybierz się tam, gdzie oprócz gwarancji doskonałej pogody, dostaniesz także sporą dawkę zupełnie nieznanych Ci , egzotycznych wrażeń.
Seszele będą dla Ciebie najodpowiedniejszym wyborem. To wyspiarskie państwo na Oceanie Indyjskim , położone w strefie klimatu równikowego zapewni Ci temperatury, o jakie najbardziej zabiegasz – nie upalne, ale przeciętne, rzędu 25-27 stopni. To jedynie maleńki kawałek tego, co właśnie tutaj na Ciebie czeka.

Wspaniały, egzotyczny krajobraz

Szeszele - zachód słońcaSeszele – to przede wszystkim piękne, egzotyczne, białe, plaże z cudownie miękkim piaskiem i romantycznymi, rozłożystymi palmami. To też masa luksusowych hoteli, w których wypoczynek przebiega według najbardziej komfortowych standardów. Dodatkowo otacza Cię przepiękny krajobraz – znacznie różniący się od naszego. Wszystko to wprowadzi Cię w niesamowity stan odprężenia. Luksus poczujesz tutaj na każdym kroku.Tutejsze plaże uważane są przecież za jedne z najpiękniejszych na świecie i nie ma w tym stwierdzeniu absolutnie żadnej przesady. Takich warunków do wypoczynku nie znajdziesz nigdzie indziej.

Znajdziesz tu też wiele ciekawych miejsc

Przede wszystkim warto skierować się do stolicy tego niewielkiego państwa – Victorii. Odwiedzając tutejsze Muzeum Narodowe masz możliwość poznać historię, muzykę oraz folklor Seszeli – a ten zasługuje na uznanie. Spragnionym egzotycznych wrażeń warto polecić Valle de Mai – ogród botaniczny, w którym można podziwiać nietknięte jeszcze cywilizacją lasy równikowe. Jest on wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego oraz Przyrodniczego UNESCO. Zachwyca wszystkich.

Kuchnia na Seszelach – rozbudzi zmysł smaku u każdego

Obok samych Seszeli wielką sławą cieszy się także tamtejsza kuchnia. Co tutaj możemy znaleźć? Łatwo zauważyć, że popularne są tutaj potrawy międzynarodowe, ale też nietrudno jest w tych daniach dostrzec dużą dominację kuchni kreolskiej. Bazę dla większości dań stanowią tutaj ryby i owoce morza. Warto spróbować dań mięsnych, ponieważ dla nas nie będą to codzienne potrawy. Do przygotowania takich używa się tutaj zarówno żabich udek ,jak i mięsa z żółwia. Trzeba spróbować, bo takiej okazji już możemy nie mieć nigdy więcej. Najpopularniejszymi tutaj warzywami są pomidory i czosnek. Jedno jest pewne. Kuchnia Seszeli jest doskonale skomponowana i idealnie doprawiona.