Rodzaje wyżywienia na urlopie

Wybierając się na długo wyczekiwany wakacyjny wyjazd, należy zastanowić się nad wieloma bardzo istotnymi kwestiami dotyczącymi urlopu. Jedną z nich jest wybór rodzaju wyżywienia hotelowego. Wśród licznych ofert można znaleźć między innymi wyżywienie BB, HB lub All Inclusive. Co tak naprawdę oznaczają te skróty i jakie wyżywienie warto wybrać podczas wakacji?

Bed & Breakfast

BB stanowi skrót od Bed & Breakfast. W dosłownym tłumaczeniu na język polski wyrażenie to oznacza opcję zawierającą jedynie nocleg i śniadanie. W cenę śniadania najczęściej wliczone są napoje. Jest to oferta skierowana głównie do osób, które tuż po pierwszym posiłku wybierają się na zwiedzanie okolicy i cały dzień spędzają poza hotelem, w związku z czym obiad i kolację spożywają na mieście. Jedzenie w zależności od hotelu podawane jest w postaci śniadania kontynentalnego lub szwedzkiego stołu.

Half Board

HB, czyli Half Board to oferta ze śniadaniem i obiadokolacją w cenie. Do obu tych posiłków serwowane są napoje (często także wino). Na taką opcję bardzo często decydują się turyści, którzy po skonsumowanym śniadaniu planują aktywnie spędzać czas i korzystać z atrakcji dostępnych w danym mieście, jednak zamiast spożywać obiadokolację w okolicznych restauracjach wolą wrócić na nią do hotelu. Half Board to rodzaj wyżywienia bardzo często wybierany przez gości hoteli w wielu krajach.

All Inclusive

Deser all inclusiveAll Inclusive to z pewnością najpopularniejszy i najbardziej wygodny typ wyżywienia na urlopie. Goście, którzy wskazali właśnie tę opcję dostają specjalną opaskę na rękę, która upoważnia ich do korzystania ze wszystkich dań, przekąsek, a także napojów i trunków alkoholowych. Decydując się na rozwiązanie All Inclusive, nie trzeba martwić się o posiłki w okolicznych restauracjach i dodatkowo za nie płacić. Wszystko znajduje się na miejscu. All Inclusive wybierają zwykle goście, którzy czas wolny spędzają w hotelowym basenie lub na plaży, łapiąc promienie słońca i korzystając z kąpieli wodnych. All Inclusive doskonale sprawdzi się przy dłuższym wyjeździe.

Na którą opcję warto się zdecydować podczas wakacji?

Wybór opcji wyżywienia hotelowego zależy od kilku ważnych kwestii. Jedną z nich jest długość planowanego urlopu. Osoby przyjeżdżające do hotelu na zaledwie dzień lub dwa często decydują się na opcję BB lub HB. Podczas wycieczki trwającej dłużej swoją rolę lepiej spełni opcja All Inclusive. Istotny jest także budżet danego turysty, ponieważ ceny poszczególnych wyżywień znacznie się różnią i nie każdy może pozwolić sobie na najwyższy standard usług. Niemniej istotna jest również ostatnia kwestia, czyli planowany czas zwiedzania okolicy. Przy intensywnych wycieczkach do miasta, korzystaniu z wielu atrakcji i odwiedzaniu zabytków należy zdecydować się na posiłek w lokalnych barach, a w hotelu zjeść jedynie śniadanie. Turyści, którzy urlop spędzają bardziej biernie i czas wolny spędzają na korzystaniu z rozrywek dostępnych w hotelu z pewnością będą zadowoleni z oferty wyżywienia All Inclusive.